fbpx

Nietypowe pomysły na wieczór kawalerski

Standardowa formuła wypadu na striptiz i impreza do białego rana może być po prostu nudna. Pomysł na nietypowy wieczór kawalerski powinien zawierać emocje, naukę czegoś nowego i integrację. Tak, żeby kawalerski był wspominany przez lata.

Gokarty, quady, skoki spadochronowe, kluby nocne, przepełnione alkoholem imprezy – wszystko to było już przerabiane wielokrotnie. Nie ma nic złego w wyrwaniu się z ekipą najbliższych znajomych na imprezę do białego rana, jednak często takie wyjścia ginął w pamięci. Co innego, jeśli zabierzemy pana młodego w miejsce nietypowe, w którym jeszcze nie był. Najlepiej poza jego strefą komfortu, żeby został miło zaskoczony. Wieczór kawalerski (w teorii) ma się tylko jeden. Dobrze, żeby został zapamiętany.

Pomysły na nietypowy wieczór kawalerski

Poniżej kilka inspiracji na wieczór kawalerski. Nie każdemu przypadną do gustu, ale może skłonią do wymyślenia czegoś nietypowego we własnym zakresie. Ważne, żeby pod uwagę wziąć preferencje pana młodego i innych uczestników. Zabieranie introwertyka by wziął udział w wieczorku kabaretowym przed publiką, niekoniecznie musi być dobrym pomysłem. Świadek i wspólnicy najlepiej znają potrzeby pana młodego, tak żeby zapewnić mu niezapomniany czas.

Kolacje w ciemności

Sporą popularnością cieszą się kolacje w ciemnościach. Brzmi dziwnie? To dobrze! Kolacje tego typu organizowane są najczęściej w regularnie działających restauracjach, które zapraszają na degustacje specjalnie przygotowanych dań w totalnych ciemnościach. Jeśli nie cała kolacja, to chociaż degustacja piw. To niezły i nietypowy pomysł na rozpoczęcie wieczoru kawalerskiego.

Speed dating

To prawda, że za kilkadziesiąt godzin panu młodemu nie będzie wypadać, wybierać się na randki. Tym bardziej można wybrać na speed dating. W dwie godziny może poznać kilkanaście osób, z poczęstunkiem po drodze. Można założyć się, kto zbierze pod koniec spotkania największe zainteresowanie lub wymyślić sobie wzajemnie dziwne alterego. Nic nie ucieszy tak pana młodego, jak jego najbliższy przyjaciel opowiadający obcym kobietom o Ludziach Jaszczurach rządzących światem.

Rzucanie siekierami

Tak, istnieje taka rozrywka. Dla osób, które chcą poczuć się jak wiking, wystarczy pójść do klubów zrzeszających fanów rzucania siekierami do celu. Takie istnieją w kilku większych miastach w Polsce. Nie jest potrzebne żadne przygotowanie, a miejsca tego typu najczęściej mają gotowe pakiety na imprezy zorganizowane. To taka budżetowa strzelnica. No właśnie…

Dynamiczne strzelanie (prawie jak w Johnie Wicku)

Oczywiście można rzucać siekierami, ale można też strzelać. Każdy, dosłownie każdy, odnajdzie się na strzelnicy. Nawet najwięksi przeciwnicy broni są w stanie się przekonać. Z prostej przyczyny: strzelanie z broni palnej jest trudne, techniczne i wymaga koncentracji. Strzelanie sportowe lub rekreacyjne nie ma nic wspólnego z „agresją” i, posługując się stereotypami, „zabijaniem”. Wieczór kawalerski (wieczór panieński także!) na strzelnicy to idealne rozwiązanie. Pozwoli zintegrować się z uczestnikami, nauczy czegoś nowego, będzie wyzwaniem. Strzelanie dynamiczne, do różnych celów i w różnych kierunkach, w formie przygotowanych na potrzeby danej grupy zawodów, to świetna zabawa. Koszty nie będą przytłaczające, w okolicach 250 zł / osobę można zorganizować konkretne spotkanie na strzelnicy.

Survival w górach

W Polsce działa kilka firm zajmujących się szkoleniami survivalowymi / bushcraftowymi. Jeśli macie więcej czasu i nie macie problemu z dojechaniem na miejsce, to weekendowe szkolenie survivalowe na pewno zapadnie w pamięć. W jego ramach nauczycie się rozpalać ogień, przygotowywać schronienie w lesie, nawigować, przygotowywać jedzenie. Z reguły szkolenia tego typu trwają 24h, czasami cały weekend.

Wyścigi konne

To może być zaskakujące spotkanie z długowieczną tradycją. Wybranie się na wyścigi konne, obstawienie (choćby przypadkowo) i pełne emocji kibicowanie. Niezłym pomysłem może być „wkręcenie” się w zabawę jeszcze przed wyjściem na tor. Ta w przeszłości zarezerwowana dla zamożnych osób rozrywka jest ogólnie dostępna, a tory wyścigów konnych znajdziecie w większości większych miast.

Jeśli strzelnica, to jaka?

Wyjście na zwykłą, krytą strzelnicy w dużym mieście to dobry pomysł. Kryte strzelnice są czynne cały rok, pozwalają na organizację imprez dla grup. Minusem będzie przede wszystkim brak zróżnicowanych osi strzeleckich oraz brak możliwości zorganizowania zawodów typu, chociażby Steel Challenge. Dla odmiany odkryte strzelnice są w stanie obsłużyć większą liczbę uczestników i zaproponować im ciekawsze rozwiązania. Szkolenie zakończone mini-zawodami z dynamicznymi celami, strzelanie na długich osiach czy w końcu sprawdzenie broni historycznej. Odkryte strzelnice to ogrom możliwości. Oczywiście minusem jest fakt, że trzeba wstrzelić się także w pogodę.

Na strzelnicach nie jest wymagane pozwolenie na broń. Strzelanie rekreacyjne, sportowe i szkolenia strzeleckie odbywające się w ramach obiektu są w pełni legalne. Uczestnicy będą pod opieką doświadczonego instruktora i to on zadba o bezpieczeństwo. Obiekty tego typu posiadają odpowiednie uprawnienia, a bezpieczeństwo zawsze stawiane jest na pierwszym miejscu – bez względu na to, czy to strzelnica odkryta, czy kryta.

Z jakiej broni można strzelać na strzelnicy?

Odpowiedź: przeróżnej. Od popularnej broni krótkiej, takiej jak Glock 17, Walther PPQ czy włoskiej Beretty, po karabiny typu AR-15, AK-47 Kalashnikov czy filmowy M16. Do tego sprawdzić można broń historyczną, pistolet maszynowy PPSz, Mosina czy strzelby pump-action. Przed wybraniem się na dany obiekt warto zadzwonić i zapytać instruktora o możliwości w ramach danego budżetu i asortymentu jaki oferuje strzelnica.

Jeśli jesteśmy przy kosztach, to tutaj sporo zależy od potrzeb grupy. Dolną granicą będzie 100 zł / osobę, co daje pewien pogląd na strzelanie, ale ogranicza się raczej do strzałów z broni krótkiej i pojedynczych z broni długiej. Za 150-200 zł można już się dobrze bawić, a powyżej 250 zł starczy na wystrzelanie się i udział w fajnych zawodach dla uczestników. Nie każdy jednak wie ile chciałby strzelać, i czy w ogóle taka forma wieczoru kawalerskiego przypadnie mu do gustu.

Innym podejściem nie będzie określenie budżetu i rozliczenie się za zużycie. Wtedy ryczałtowo do zapłacenia będzie koszt instruktora oraz wynajmu osi, a za amunicję zapłacimy po strzelaniu. Koszt amunicji o najczęściej okolice 1 zł za nabój bocznego zapłonu, 2 zł za nabój pistoletowy 9 mm i 3 zł za nabój do karabinka szturmowego lub strzelby.

Wieczór kawalerski na strzelnicy

O ile pan młody nie planuje, że to nie jest ostatnia tego typu impreza, to wieczór kawalerski powinien być niezapomniany. Bez względu na to, czy wybór padnie na standardowe rozrywki, czy na te mniej standardowe, to dobrze przygotować się do imprezy. Zapoznać z miejscem, w które się wybieramy, przedzwonić, zaplanować budżet.

Żeby zarezerwować imprezę integracyjną, wieczór kawalerski lub wieczór panieński, wystarczy skontaktować się ze Zbrojownią Modlin, klikając TUTAJ.

Product added to cart