fbpx

Organizacja imprez firmowych

Impreza firmowa z reguły kojarzy się ze spotkaniem zorganizowanym w restauracji lub sali bankietowej. Żeby skutecznie zbudować dobrą atmosferę w zespole, postaw na nietuzinkowe rozwiązanie – wspólne wyjście na strzelnicę.

Dla pracowników to niezapomniana i ekscytująca rozrywka, a dla firmy okazja do budowania pozytywnego, aktywnego wizerunku firmy.

  • Impreza firmowa na strzelnicy to nietypowy, ciekawy i ekscytujący pomysł na spotkanie dla pracowników, którego uczestnicy z pewnością nie zapomną.
  • Szukając odpowiedniego miejsca, warto zwrócić uwagę na takie kwestia jak rodzaj torów, dostępny arsenał broni, a także doświadczenie uczestników lub jego brak.
  • Impreza na strzelnicy odbywa się pod okiem doświadczonych instruktorów, który czuwa nad bezpieczeństwem uczestników.

Zobacz Video z naszej imprezy

 

Budowanie i utrzymywanie dobrej atmosfery w zespole to jeden z kluczy do sukcesu każdej firmy. Zmotywowany i zgrany zespół chętniej będzie starał się osiągać jak najlepsze wyniki i stanie się doskonałą wizytówką firmy. Podczas organizacji takiego wydarzenia ważny jest wybór odpowiedniego miejsca i atrakcji. 

Integracja na strzelnicy będzie strzałem w dziesiątkę: zdrowa rywalizacja, nowe i ekscytujące doznania, dobra zabawa i oczywiście maksimum bezpieczeństwa – pracownicy z pewnością to docenią, a firma może tylko zyskać.

Organizacja imprezy firmowej na strzelnicy – to musisz wiedzieć

 

 

Najważniejszą kwestią jest wybór odpowiedniego miejsca i choć wydaje się to banalne, to trzeba tutaj brać pod uwagę np. warunki pogodowe. Strzelnice kryte pozwalają na organizację imprezy nawet, jeśli za oknem pada śnieg i wieje wiatr, ale są małe, mają krótkie osie strzeleckie i uczestnicy są narażeni na hałas i wdychanie gazów prochowych.

Karabinek

 

Strzelnice otwarte dają większe możliwości pod kątem dystansu i atrakcji, ponieważ można strzelać np. do celów stalowych lub spróbować swoich sił w dynamicznym strzelaniu zza przeszkody. Dłuższe osie strzeleckie otwierają nowe możliwości w zakresie doboru broni i można korzystać zarówno z krótkiej, jak i z długiej o większym zasięgu.

Decydując się na imprezę firmową na strzelnicy, warto pamiętać, że nie wszyscy uczestnicy mogli mieć w przeszłości kontakt z bronią palną i że… strzelanie z broni palnej to aktywność bardzo techniczna.

 

 

Doświadczony instruktor pokaże zaprezentuje obchodzenia się z bronią, wyjaśni zasady bezpieczeństwa i będzie również pomocny przy organizacji bardziej zaawansowanej rywalizacji niż zwykłe strzelanie do tarczy. Doświadczeni pracownicy strzelnicy doradzą również w kwestii doboru broni, żeby na przykład nie miała zbyt dużego odrzutu.

Organizacja imprezy firmowej na strzelnicy – najczęściej zadawane pytania

Jak wybrać odpowiednią strzelnicę?

Najważniejsze podczas strzelania jest bezpieczeństwo uczestników, dlatego przed wybraniem miejsca imprezy firmowej warto zapoznać się z opiniami na jego temat, a także regulaminem. Kwestia tego, czy strzelnica ma być otwarta, czy zamknięta zależy przede wszystkim od pogody, budżetu, liczby uczestników i ewentualnych dodatkowych atrakcji.

Jaki jest koszt organizacji organizacji imprezy firmowej na strzelnicy?

Koszty są uzależnione od liczby uczestników i wynajętych stanowisk, ewentualnego wynajmu dodatkowej salki konferencyjnej, a także rodzaju broni, obecności instruktora i ilości amunicji, jaka zostanie użyta podczas spotkania. 

Do wyboru są dwie możliwości rozliczenia:

  1. Odgórne ustalenie pakietu przypadającego na jednego uczestnika. Optymalny koszt na osobę to od 150 do 200 zł.
  2. Rozliczenie wedle zużycia – należy przyjąć, że nabój bocznego zapłonu to koszt ok. 1 zł, za nabój pistoletowy 9 mm trzeba zapłacić ok. 2 zł, a nabój do większej i mocniejszej broni może kosztować ok. 3 zł.

Jaki rodzaj strzelania wybrać?

Rodzaj aktywności strzeleckiej powinien zależeć od doświadczenia uczestników i oczywiście zawsze będzie ograniczony wyposażeniem strzelnicy. Można urządzić zawody typu Shoot off w systemie pucharowym. Jeżeli obiekt dysponuje przeszkodami, to warto podzielić aktywności i zacząć od strzelania do tarczy stojąc w miejscu, żeby uczestnicy obyli się z bronią, a następnie przejść np. do strzelania dynamicznego na czas.

Jaką broń wybrać?

Wybór broni jest uzależniony od budżetu oraz typu strzelnicy, a więc czy jest ona kryta, czy otwarta. Strzelnica otwarta pozwala na korzystanie z broni o dalekim zasięgu. Do wyboru są rewolwery, pistolety automatyczne, pistolety maszynowe, różnego rodzaju karabiny i karabinki oraz strzelby.

Jak zadbać o bezpieczeństwo uczestników?

Strzelnica stanowi najbezpieczniejsze miejsce do wszelkich aktywności związanych z posługiwaniem się bronią palną. Już na etapie organizacji spotkania firmowego warto zapoznać uczestników z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa i regulaminem strzelnicy. Można to zrobić np. w wewnętrznej komunikacji mailowej ze szczegółami imprezy.

Grupę będzie obsługiwał doświadczony (jeden lub więcej) instruktor. Uczestnicy powinni bezwzględnie przestrzegać zasad panujących na strzelnicy i stosować się do wskazówek opiekuna. Jeżeli w planach jest również zapewnienie cateringu, to ewentualne spożywanie napojów alkoholowych powinno się odbywać po zakończeniu strzelania i zdaniu broni.

Jakie dodatkowe atrakcje można zapewnić oprócz strzelania?

Scenariusz imprezy, zwłaszcza na odkrytej strzelnicy jaką jest Zbrojownia Modlin, można ułożyć pod potrzeby danej firmy – grill z cateringiem, dodatkowe szkolenia w rozbudowanym zapleczu sal wykładowych, auta 4×4, wycieczka turystyczna po Twierdzy Modlin.

Grupę będzie obsługiwał doświadczony (jeden lub więcej) instruktor. Uczestnicy powinni bezwzględnie przestrzegać zasad panujących na strzelnicy i stosować się do wskazówek opiekuna. Jeżeli w planach jest również zapewnienie cateringu, to ewentualne spożywanie napojów alkoholowych powinno się odbywać po zakończeniu strzelania i zdaniu broni.

Zorganizuj z nami Twoją imprezę

 

Zorganizuj niezapomnianą imprezę firmową ze Zbrojownią Modlin!

Zadzwoń:  (+48) 788 999 303

Napisz: biuro@zbrojowniamodlin.pl

Przyjedź: ul. Gen. Wiktora Thommee 1a
05-102 Nowy Dwór Mazowiecki

 

    Product added to cart