fbpx

Nasz arsenał

Wykaz broni dostępnej na naszej strzelnicy

Oto szybki wykaz naszego arsenału broni palnej, z której możecie strzelać na naszej strzelnicy.

RPD wz. 44 (RKM-D) 7,62×39 mm Auto

RPD to radziecki ręczny karabin maszynowy konstrukcji Wasilija Diegtiariowa. Do służby wszedł w 1949 roku. W Polsce bliżej znany jako RKM-D. W Chinach produkowany był jako Typ-53. Zasilany jest amunicją 7,62×39 mm z taśmy podawanej ręcznie lub z okrągłego magazynka. W założeniu był jednym z trzech elementów systemu uzbrojenia dla naboju 7,62×39 mm obok Karabinka AK i SKS. Często używany przez żołnierzy służb specjalnych USA jako zdobyczny w Wietnamie. Gdyż był mniejszy i lżejszy niż większość karabinów maszynowych wliczając w to amerykański M-60. Karabin jest bardzo ładnie wykonany a pośredni nabój powoduje, że strzelanie z niego jest czystą przyjemnością. Z tego powodu jego prawidłowe technicznie określenie to karabinek a nie karabin. W latach 60-tych został zastąpiony przez karabinek RPK i szybko trafił na długi czas do magazynów gdyż był drogi w produkcji i lubił się zacinać. Następnie skrzynie z dużą ilością tej broni wysłano do Afryki, Azji i Ameryki Południowej jako bezzwrotna pomoc “humanitarna”. Karabin działa na zasadzie odprowadzania części gazów prochowych i strzela z zamka otwartego. Szybkostrzelność regulowana za pomocą zaworu od 650 do 750 strzałów na minutę. Jego masa to 7.4 kg. Wyposażony jest w otwarte przyrządy celownicze.

PPsz-41 7,62×25 mm Auto

Pepesza to pistolet maszynowy wprowadzony na uzbrojenie Armi Czerwonej w 1941 roku. Konstrukcja tej broni jest skrajnie uproszczona celem umożliwienia jej produkcji wszędzie i w każdych warunkach logistycznych. Niestety z tego powodu w roku 1941 ta broń była już przestarzała w porównaniu do niemieckich MP-40. PPsz cechuje się bardzo dużą szybkostrzelnością bo aż 1000 strzałów na minutę. Zasilany jest amunicja 7,62×25 mm Tokarev taka samą jaka używana jest w pistolecie TT. Pistolet działa na zasadzie odrzutu zamka swobodnego i strzela z zamka otwartego. Pepeszka wyposażona może być w charakterystyczny bębnowy magazynek mieszczący 71 nabojów co zwiększało przewagę nad wrogiem w walkach ulicznych na krótkim dystansie. Pomimo prostej konstrukcji to bardzo dobra broń a strzelanie z niej to świetna zabawa. Pepeszka wyrzuca łuski w górę w przeciwieństwie do większości konstrukcji tego typu a dzięki dużej szybkostrzelności jeszcze po skończonym strzelaniu słychać łuski opadające na ziemie. Jest to też broń obecna w wielu produkcjach filmowych i grach komputerowych. W zasadzie można powiedzieć, że to atrybut rosyjskiego żołnierza z czasów drugiej wojny światowej. PPsz były używane też w Polsce gdzie wyprodukowano ich 111 tyś. sztuk.

 

 

Thompson M1A1 .45ACP Auto

Jest to doskonały przykład oryginalnego pistoletu maszynowego Thompson M1A1 z czasów II wojny światowej, wprowadzonego na rynek w kwietniu 1942 roku. M1A1 był uproszczoną wersją produkcyjną oryginalnego pistoletu maszynowego Model 1928 Thompson SMG, przeznaczoną do produkcji w czasie wojny, dzięki czemu jego produkcja była łatwiejsza i tańsza. W tej wersji wyeliminowano żebra chłodzące lufę, kompensator Cutta, regulowaną szczerbinkę i zdejmowaną kolbę, które można było spotkać we wcześniejszych przedwojennych modelach. Ten egzemplarz ma stałą szczerbinkę, poziome przedramię, stałą kolbę i boczny uchwyt napinający. Jest to model, który zastąpił wersję znaną z amerykańskich filmów o gangsterach z czasów lat 30. Pistolet strzela z zamka otwartego. Szybkostrzelność praktyczna to ok 700 strzałów na minutę. Masa broni to 4,7 kg.

PM-84 Glauberyt 9×19 mm PARA Auto

Pistolet maszynowy wz. 1984 Glauberyt (skrót PM-84) – polski pistolet maszynowy, produkowany od połowy lat 80. XX wieku, przez Fabrykę Broni „Łucznik” w Radomiu. PM-84 jest samoczynno-samopowtarzalną bronią indywidualną, przeznaczoną dla załóg wozów bojowych, pododdziałów zwiadu, służb specjalnych, policji oraz służb ochrony mienia. Szybkostrzelność tej broni to 640 strzałów na minutę. Strzela z zamka zamkniętego. Masa to 2,17 kg. Broń początkowo zasilana nabojem 9×18 Makarov. Bardzo często można spotkać ją w rekach policji podczas patrolu. Jest bardzo celna i łatwa w obsłudze. W przeciwieństwie do swojego poprzednika jakim był PM-63 RAK, Glauberyt wykonany jest z giętej stali i z tego powodu jest po prostu duży. Czasami nazywany “Polskim UZI”. Zasilany z magazynków 15 lub 25 naboi.

PPS-43 9×18 mm Makarov Auto

Pistolet maszynowy PPS (ros. Пистолет-пулемёт Судаева) – pistolet maszynowy konstrukcji radzieckiej z okresu II wojny światowej. Jest to jeszcze prostsza wersja PPsz ale mimo to znacznie lepsza. Jest to w zasadzie lepsza Pepesza. Nowy pistolet maszynowy, określony jako „specjalny”, miał ważyć nie więcej niż 3 kg i mieć szybkostrzelność teoretyczną w granicach 400–500 strz./min. No i faktycznie masa broni to 3 kg. PM wykonany jest cały z metalu a składana kolba umożliwia używanie go przez załogi wozów pancernych. PPS był po wojnie produkowany w Polsce. Jako pierwsze w 1946 produkcję rozpoczęły Zakłady Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. Później produkcję uruchomiono w Fabryce Broni w Radomiu i Kombinacie Maszyn Włókienniczych „Wifama” w Łodzi. Pierwsze PPS wyprodukowano w Polsce w 1948 roku. Pistolet działa w zasadzie tak samo jak PPsz. Jest właściwie jego kopią. Czyli można powiedzieć, że to raz inni skopiowali coś od ruskich. Działa na zasadzie odrzutu zamka swobodnego oraz strzela z zamka otwartego. W warunkach wojennych produkcja broni zajmowała 2,5 godziny pracy, jednego robotnika i 6 kg surowca obsługującego prasę do stali i wszystko to w oblężonym Lelingradzie. Do 1946 roku powstało 2mln sztuk tego PM-a. W kolejnych latach broń sukcesywnie zaczęto zastępować karabinkiem AK.

PM-63 RAK 9×18 mm Makarov Auto

Pistolet maszynowy wz. 1963, PM-63 RAK – polski pistolet maszynowy kalibru 9 mm, na nabój 9 × 18 mm Makarowa. Opracowany w latach 60. XX wieku przez prof. Piotra Wilniewczyca. Broń przeznaczona dla niektórych pododdziałów wojska, w tym załóg wozów bojowych, używana także przez jednostki Milicji. RAK jest indywidualną bronią samoczynno-samopowtarzalną. Zasada działania oparta jest o odrzut zamka swobodnego z opóźnionym ruchem powrotnym. Broń strzela z zamka otwartego, zamek typu zewnętrznego nasuwa się na lufę i obejmuje ją w przednim położeniu. W przedniej części zamka znajduje się tzw. łyżka, wystająca przed lufę, służąca do podpierania lufy z przodu przy cofniętym zamku (swobodnie osadzonej w jej tylnej części w szkielecie na wielozaczepie). Łyżka na przodzie, teoretycznie zmniejsza podrzut ale głównym jej zadaniem jest możliwość przeładowania broni jedną ręką o twardą powierzchnię. Szybkostrzelność RAK-a to 650 strz./min. Spust jest jednocześnie selektorem rodzaju ognia. Broń jest bardzo lekka (1,6 kg) i pięknie wykonana. Posiada tyle samo zwolenników co i przeciwników. Często widywana w firmach o Milicji oraz wystąpiła również jako broń Olgierda Halskiego w filmie “Ekstradycja“.

Saiga 9K 9×19 mm PARA

Karabinek SAIGA 9 K produkcji rosyjskiej firmy IZMASH charakteryzuje się świetną jakością wykonania z dbałością o najmniejszy detal, kultywując radziecką myśl technologiczną broni palnej, opracowaną przez zespół techników pod wodzą Viktora Kałasznikowa. Karabinki SAIGA wyznaczają nowy standard dla karabinków platformy AK. Saiga 9K nazywany karabinkiem jest ze względu na konstrukcję jednak działa na nabój 9×19 mm co bardziej czyni go pistoletem maszynowym. Jest to bezpośredni konkurent HK MP-5 tylko, że ze wschodu. Masa karabinka to 3.0 kg.

Karabinek AK, Automat Kałasznikowa, 7,62×39 mm 16.3 Auto

Karabinek Kałasznikowa a dokładnie Automat Kałasznikowa. Jest to karabinek samoczynny o szybkostrzelności ok 600 strzałów na minutę. W zależności od wersji masa karabinka to 3,8-4,3 kg. Zasilany jest nabojem 7.62×39 mm z metalowych 30 nabojowych magazynków. Jest to praktycznie każdemu znana broń z filmów czy gier video. Powstał jako następca pistoletu maszynowego PPsh-41 i karabinu Mosin po drugiej wojnie światowej. Od początku przeznaczony głównie do zasypywania wroga dużą ilością pocisków celem jego eliminacji lub przygwożdżenia. Karabinek działa na zasadzie odprowadzania części gazów prochowych, które przez tłok działają na suwadło wykonując proces przeładowania i wyrzutu łusek. Powstał w wielu odmianach w wielu krajach. Produkowany jest do dziś. W Polsce znany jako AKM, AKMS, AKGN (wersja do strzelania z granatnika nasadkowego) a następnie jako głęboka modernizacja czyli Beryl. Jest to, można powiedzieć, najbardziej rozpoznawalna broń na świecie. W naszym magazynie znajduje się wersja AMK z przyrządami mechanicznymi i jego modyfikacja wyposażona w nowoczesne akcesoria i przyrządy celownicze.

Styer AUG A1 20 .223REM Auto

To wysokiej klasy i skuteczności wojskowy karabinek używany głównie przez armię austriacką. Jest to karabinek zasilany amunicją .223 REM/NATO przystosowany do użytkowania w każdych warunkach. System przeładowania gazodynamiczny. Komora zamkowa przesunięta za uchwyt, co pozwoliło na zachowanie małych wymiarów przy relatywnie długiej lufie aż 20 cali. Masa karabinka to 3,4 kg. Karabinek wyposażony jest w stałą lunetę 1.5x z optyką Swarovski. Spust karabinka przystosowany jest do obsługi w zimowej rękawicy przez co do jego aktywacji potrzebna jest o wiele większa siła niż w przypadku karabinka AR-15 standardu Mil-Spec. Cały mechanizm spustowy wykonany jest z tworzywa sztucznego. Był to karabinek skomplikowany w produkcji a przez to bardzo drogi w ostatecznym zakupie. Bardzo ciekawa konstrukcja, która można zobaczyć w filmach i grach video i oczywiście na strzelnicy Zbrojownia Modlin. Dzięki długiej lufie i dużej podstawie kolby, strzela się z tej broni bardzo przyjemnie i efektywnie.

Colt M16 16 .223REM Auto

Wojskowa wersja karabinka AR-15 przystosowana do prowadzenia ognia ciągłego. Szybkostrzelność teoretyczna to 700-900 strzałów na minutę. Masa karabinka to 2.9-3.5 kg. Długość lufy to 16 cali. Jest to broń ikoniczna widywana w praktycznie każdym filmie wojennym z lat jej użytkowania. Jest to broń używana przede wszystkim przez armię Stanów Zjednoczonych Ameryki oczywiście w starszej wersji. Przez lata użytkowania przeszła wiele modyfikacji narzuconych przez wojsko USA. W porównaniu do cywilnych wersji jest pozbawiony zaawansowanych systemów montażu takich jak M-LOK a jego wykonanie mocno odbiera od dzisiejszych standardów narzuconych przez nowoczesne konstrukcje. Karabinek jest zgodny ze standardem Mil-Spec. Czyli upper i lower jest w pełni wymienny z bronią obecnie stosowaną. Produkcja tego karabinka przypada na lata 60 i trwa w zasadzie do dziś w różnych wersjach. Karabinek wyposażony w mechaniczne regulowane przyrządy celowania. Przeładowanie gazodynamiczne. Zasilany pudełkowymi metalowymi magazynkami o pojemności 20 nabojów.

AR-15 Taurus T4 A23 14,5 .223REM Auto

Taurus T-4 to brazylijski karabinek samopowtarzalny bazujący na platformie AR-15. System pracy, gazowy. Lufa 14,5 cala o skok gwintu 1:7. Masa karabinka to 3.2 kg. Charakteryzuje się dobrym wykonaniem i wysokim stosunkiem jakości do ceny. Jest to dobra platforma do rozpoczęcia kolejnego etapu w strzelectwie, czyli zakupu pierwszej broni tego typu. W naszym magazynie znajdują się dwie wersje: jedna standardowa z uchwytem transportowym i druga z szyną 22 mm Mil-Spec oraz mocowaniami M-LOK. Do karabinka jako celownik zamontowany jest kolimator.

AR-15 Aero Precision M4E1 16 .223 REM

Karabinek AR-15 cechujący się wysoką jakością wykonania. System gazowy, skok gwintu 1:7. Zastosowano w nim lekkie i wytrzymałe materiały. Masa wynosi tylko 2.9 kg. Długość luty to 16 cali. Suwadło zamkowe wykonane z wysokojakościowej stali. Posiada wygodne łoże przystosowane do montażu różnych akcesoriów w systemie M-LOK. Kolba i chwyt renomowanej firmy Magpul. Lufa zakończona urządzeniem wylotowym A2. Zgodny z Mil-Spec. Karabinek z naszego magazynu wyposażony jest w lunetę biegową jako celownik.

AR-15 Milicon Spartan 11.5 .223REM

Nowoczesny, krótki karabinek systemu AR-15 do realizacji zadań w ciasnych pomieszczeniach. Skok gwintu 1:7. Lufa długości 11.5 cala. Masa to 2.9 kg. System mocowania akcesoriów M-LOK. Standard Mil-Spec. Gazodynamiczny system pracy. Tłumik płomienia A2. Świetna jakość wykonania. Bardzo dobry stosunek jakość-cena. Karabinek wyposażony w kolimator jako celownik.

AR-15 Daniel Defense MK18 RIS II 10.3 .223REM

Karabinek klasy premium. Wysoka jakość wykonania i spasowania. Używany przez służby specjalne na całym świecie. Standard Mil-Spec. Krótka lufa przystosowana do realizacji zadań w ciasnych pomieszczeniach. Skok gwintu 1:7. Zastosowanie materiałów jakości powoduje, że masa karabinka to tylko 2,67 kg. Konstrukcja mimo to jest bardzo wytrzymała. Dla klasycznego strzelca lufa praktycznie dożywotnia. Konstrukcja wybierana przez doświadczonych użytkowników, którzy nie uznają kompromisów w przypadku broni. W wydaniu naszej strzelnicy wyposażony w celownik holograficzny EoTech oraz modyfikator dźwięku, Surfire SOCOMM.

Nordic Components 22 22LR 

Karabinek systemu AR-15 w wersji na amunicję bocznego zapłonu. Doskonała konstrukcja do sportu w każdym wydaniu. Masa to 2.8 kg. Karabinek jest wyposażony w system mocowania M-LOK. Odpowiednia konstrukcja dla młodszych użytkowników oraz tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bronią. Brak podrzutu podczas strzelania pozwala strzelcowi skupić się na celowaniu i prawidłowej postawie strzeleckiej. W naszym wydaniu, karabinek wyposażony w przyrządy celownicze mechaniczne.

MSBS Grot 16 .223REM A1

Polski modułowy karabinek produkowany w Fabryce Broni w Radomiu. Karabinek jest zasilany amunicja NATO. Posiada lufę o długości 16 cali. System przeładowania działa na zasadzie odprowadzenia części gazów prochowych na tłok, który przekazuje energię na suwadło. Masa karabinka to 3.6 kg. Jest młodą konstrukcją, która z wersji na wersję jest udoskonalana. Używana głównie przez Wojsko Polskie w trwającym procesie zastępowania karabinka Beryl. Broń posiada tyle samo zwolenników co przeciwników. Nasz egzemplarz jest dowodem na to, że broń działa bardzo dobrze i każdy z klientów może sprawdzić sam czy konstrukcja jest dobra czy też nie. Karabinek cechuje się nowoczesną konstrukcja i jest wyposażony w zdublowane manipulatory w każdej wersji. Umożliwia przełożenie wyrzutnika łusek na inna stronę co bardzo jest pomocne dla strzelców leworęcznych. Nasz Grot wyposażony jest w lunetę LVPO jako urządzenie celownicze.

Karabin Mosin Radom wz. 44 7,62×54 mm

Polski karabinek Mosin wz.44. Produkowany dla Armii Ludowej na licencji radzieckiej, w zakładach FB Radom. Występował w wielu odmianach w tym głównie w wersji rosyjskiej i fińskiej. Broń zasilana nabojem kalibru 7.62×54 mm. Karabin ma masę 4 kg. Jest to broń indywidualna, powtarzalna. Wyposażona w zamek czterotaktowy, ślizgowo-obrotowy. Całość gazów prochowych używana jest do rozpędzenia pocisku. Często używany jako karabin snajperski. Rozpoznawalna broń młodego pasterza z Uralu w firmie Wróg u Bram. Konstrukcja bardzo dobra stosowana na wojnie w Ukrainie. W Stanach Zjednoczonych Ameryki używany przez myśliwych do dziś jako tania i dobra broń myśliwska. Nasz egzemplarz wyposażony jest w standardowe otwarte przyrządy celownicze oraz oryginalny bagnet.

Rossi 21 .22LR

Karabinek zasilany amunicją bocznego zapłonu przeznaczony do nauki strzelectwa. Lufa długi 21 cali gwarantuje dużą celność. Karabinek ma małą masę, 2Kg. Cechuje się bardzo prostą i intuicyjną obsługą. Bardzo często używany jako broń szkoleniowa. Ze względu na zerowy odrzut doskonale nadaje się treningu strzelectwa w bardzo wczesnym etapie. Użyty kompozyt jako łoże znacząco niweluje ostateczną masę broni. Zasilany metalowymi magazynami o pojemności 8 nabojów. Standardowo wyposażony w otwarte przyrządy celownicze. Posiada też szynę umożliwiającą montaż optyki. Jest to broń tania przeznaczona głównie jako sprzęt do rozpoczęcia przygody ze strzelectwem.

Maveric 88, ArmSan RS X1, PantzerArms Ithaca 37

Strzelba gładkolufowa to doskonała broń do wykonywania większości zadań strzeleckich. W naszym magazynie znajduje się kilka strzelb głównie przeznaczonych do sportu. Nie mniej strzelba to bardzo dobra broń do obrony osobistej oraz doskonałe narzędzie myśliwskie. Kaliber lufy podawany jest w wagomiarze i wynosi 12.  Każda nasza strzelba to tzw: pump action czyli we wszelkiego rodzaju grach i filmach znana jako broń shotgun. Mimo iż wszystkie są przeładowywane ręcznie to jednak posiadamy strzelbę w systemie Mossberg, Ithaca oraz system znajdujący się w większości tureckich produkcji. Na strzelnicy dostępna amunicja śrutowa jak i slug.

 

Springfield Echelon 4.5 9x19PARA

Nowoczesny pistolet samopowtarzalny amerykańskiej firmy Springfield. Jest to w pełni modułowa konstrukcja pozwalająca na wymianę uchwytu bez jego rejestracji na zasadzie zgodności z ustawą dotyczącej broni i amunicji. Użytkownik posiada możliwość nabyć chwyt drogą kupna nawet na odległość bez dodatkowych pozwoleń. Pistolet działa na zasadzie odrzutu zamka swobodnego z przekoszeniem lufy w pionie. Echelon jest bardzo dobrze wykonany, jest bardzo poręczny oraz ergonomiczny. Konstrukcja chwytu umożliwia wygodne trzymanie i przeładowanie. Pistolet standardowo jest wyposażony w specjalny system montażu urządzeń optoelektronicznych. Jest to pistolet obecny na rynku od 2024 roku. W chwili obecnej występuje jedna wersja długości lufy. Broń posiada obustronne manipulatory. Szyna pod lufą umożliwia instalację latarki bądź celownika laserowego. Pistolet posiada dwa systemy zabezpieczenia. Broń posiada bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Jest bardzo dobrą opcją w przypadku zakupu swojego pierwszego pistoletu. W zestawie dostępne dwa magazynki, zabezpieczenie przed dziećmi oraz regulowane chwyty. Masa broni to 677 gramów.

 

Glock 19, 17, 44, 45 9×19 PARA/22LR

Doskonale wszystkim znany pistolet samopowtarzalny austriackiej produkcji. Masa Glocka 17 to 710 gramów bez magazynka. Przez zastosowany mechanizm Glock nie wygląda jak typowy pistolet starszej konstrukcji. Zamek w tej broni jest metalowy a szkielet wykonany z polimeru. Broń posiada 3 bezpieczniki. Nazewnictwo odnosi się do wymiarów. Gdzie Glock 17 to większa od tego oznaczonego jako 19. Gdzie Glock 17 to pistolet z lufą długości 4.5 cala z długim chwytem, Glock 45 to broń z lufą długości 4 cali z długim chwytem a Glock 19 to wersja z lufą o długości 4 cali i krótki chwyt. Wersja 44 zasilana jest amunicja bocznego zapłonu. Glock to pistolet używany przez służby na całym świecie. Obok Waltera P99, używany jest też przez Policję w Polsce. Jest to broń w której producent szczególny nacisk położył na prostotę konstrukcji i bezpieczeństwo użytkowania. Pistolet Glock na wiele lat wyznaczył trendy w konstrukcji broni na świecie. Większość nowoczesnych dziś pistoletów podobna jest właśnie do Glocka. W pistolecie nie ma kurka który uderza w iglicę tylko realizowane jest to przez specjalny mechanizm uderzeniowy typu iglicznego. Dzięki temu broń jest bardzo bezpieczna i umożliwia przenoszenie jej z nabojem w komorze. W rękach wprawnego strzelca jest to bardzo skuteczna i celna broń, cechująca się dużą niezawodnością. Standardowo wyposażona w otwarte przyrządy celownicze.

HS SF19 9×19 PARA

HS to bardzo dobrze wykonana i zaprojektowana broń. Pistolet działa podobnie jak inne konstrukcje czyli na zasadzie odrzutu zamka swobodnego z przekoszeniem lufy w pionie. HS jest bronią dla osób z większymi dłoniami gdyż posiada duży ale bardzo poręczny chwyt. Pistolet posiada znaczniki napięcia iglicy i obecności naboju w komorze. Zamek jest duży, dzięki czemu jest wygodny w obsłudze. Broń posiada trzy bezpieczniki w postaci spustu, blokady iglicy oraz bezpiecznika chwytowego. W wersji długości lufy 3.8-4.5 cala pistolet jest przeznaczony głównie dla służb mundurowych ale wersja 5.25 skonfigurowana jest pod dynamiczne strzelanie. Broń jest bardzo dobrze wyceniona. Pojemność magazynka to 19 nabojów a broń waży 800 gramów.

HS S5 3.3 cala .45ACP

To pistolet wyprodukowany przez chorwacką firmę HS Product. Konstrukcje tej firmy cechują się bardzo dobrym wykonaniem i wysokim stosunkiem jakość/cena. HS S5 to pistolet samopowtarzalny, działający na zasadzie zamka swobodnego zasilany amunicją .45ACP szeroko używaną w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Jest to broń o krótkiej lufie 3.3 cala,  przeznaczona do skrytego noszenia z tego powodu jest zasilana magazynkiem tylko o jednym rzędzie. Ma to wpływ na niższą ilość przenoszonej amunicji. Podstawowy magazynek mieści ich 5 a rozszerzony 7-sztuk. Nabój .45ACP cechuje się dużą siłą obalającą jednak cierpi na tym komfort użytkowania broni. Broń posiada 3 systemy zabezpieczeń oraz otwarte przyrządy celownicze. Masa broni to tylko 555 gramów.

HS H11 3.3 cala 9x19PARA

H11 to pistolet klasy mikro compact. Działa podobnie jak każdy przedstawiciel jego klasy czyli pistolet bez-kurkowy. Podstawową różnicą jaką się cechuje to bardzo małe gabaryty. Jest to broń przeznaczona głównie, a w zasadzie przede wszystkim do skutecznego skrytego noszenia. W zestawie nabywca znajdzie dwa magazynki. Jeden 9 a drugi 11 nabojowy. Ten mniejszy magazynek powoduje, że broń ma bardzo krótki chwyt. Pistolet wyposażony jest w dobre przyrządy celownicze. Jakość wykonania jest odpowiednio wysoka a sama broń jest bardzo prosta w obsłudze. Broń można w szybki sposób rozłożyć do czyszczenia. Broń posiada bezpiecznik na spuście i blokadę iglicy, co pozwala nosić broń bezpiecznie z nabojem w komorze. Każdy egzemplarz jest wyposażony w mocowanie do kolimatora. Masa broni to jedyne 455 gramów.

Beretta APX A1 9x19PARA

Nowoczesna konstrukcja znanego producenta broni strzeleckiej. Jest to następca Beretty APX, która została przygotowana jako broń dla amerykańskiej armii. Dzięki temu pistolet spełnia szereg wymogów związanych z wytrzymałością i bezpieczeństwem użytkowania. Jest to jeden z najlepszych pistoletów w swojej klasie. Specjalna konstrukcja zamka pozwala na jego wygodne i skuteczne użytkowanie. Broń jest wyposażona w dobrej klasy spust, co pozwala na zastosowane broni w sporcie już po wyjęciu z “pudełka”. Pistolet posiada system mocowania do celowników optoelektronicznych a podstawowe przyrządy celownicze są wysokiej klasy. Broń posiada duże możliwości rozbudowy. W zestawie klient otrzymuje dwa metalowe magazynki, a masa broni to 820 gramów z magazynkiem.

Walter PDP 5 9x19PARA

Nowoczesny sportowy pistolet z bijnikowym systemem uderzeniowym. W przeciwieństwie do typowych konstrukcji sportowych, podobnie jak Glock czy Echelon, nie posiada on kurka. Jest to bardzo znana i sprawdzona konstrukcja. Pistolet ma długą linię celowania dzięki lufie o długości 5 cali. Broń po wyjęciu z “pudełka” jest w zasadzie gotowa do użytkowania w konkurencjach sportowych.  To bardzo dobry wybór dla kogoś kto rozpoczyna swoją przygodę ze sportem strzeleckim a nie posiada doświadczenia w tej kwestii. Wyposażona w bardzo lekki spust a reszta konstrukcji jest podatna na różne modyfikacje. Broń posiada możliwość zamontowania kolimatora zamiast przyrządów celowniczych mechanicznych. Walter posiada bardzo wygodne manipulatory obsługowe. Zasilany jest ze standardowych 18 nabojowych magazynów. Masa to 820 gramów.

Canik TP-9 SF 5 cali 9x19PARA

Canik to typowy służbowy pistolet, który coraz częściej można spotkać w Polsce. Nie jest to broń nowa. Producent pochodzi z Turcji i ma ogromne doświadczenie w produkcji broni. TP-9 to broń dedykowana głownie do użytku służbowego. Jest poprawnie wykonana i charakteryzuje się wysokim stosunkiem jakości do ceny. Broń posiada dobry spust i jest dobrze wykonana. Ze względu na niską cenę zdobywa coraz więcej odbiorców. Pistolet posiada bardzo dobre przyrządy celownicze. Waga broni to 800 gramów a magazynek może pomieścić 15 lub 18 naboi.

Fabryka Radom MAG 98 4.5 cala 9x19PARA

MAG to broń, która była użytkowana głównie w Wojsku Polskim. Jest to bezpośredni poprzednik pistoletu VIS 100 M1. Skrót MAG pochodzi od nazwiska konstruktora Mariana Gryszkiewicza a 98 to rok powstania. Pistolet MAG jest bronią osobistą przeznaczoną do samoobrony i walki na krótkich odległościach do 50 m oraz do celów sportowych. Odbezpieczenie broni następuje w trakcie oddawania strzału. MAG działa na zasadzie krótkiego odrzutu lufy, zamek jest odryglowywany przez przekoszenie lufy w dół. Broń posiada kurek oraz de-koker do jego bezpiecznego zrzucania. Pojemność magazynka to 15 naboi. Pistolet nie posiada polimerowego szkieletu i z tego powodu jest dość ciężki a waży dokładnie 1050 g.

CZ 85 Combat 4.5 cala 9x19PARA

Pistolet CZ 85 jest to broń oparta o założenia wykorzystane w konstrukcji takiej jak CZ 75. Modyfikacje jakie zostały w nim wykonane pozwalają lepiej dostosować go do zawodów sportowych. Wersja Combat posiada rozszerzony magazynek oraz regulowane wychylenie spustu. CZ 85 to broń kurkowa SA i DA,  co plasuje ją w klasie sportowej “production”. Pistolet jest ciężki jednak w przypadku tej konstrukcji nie jest to wada. To bardzo dobra broń a dziś można nabyć ją w bardzo atrakcyjnej cenie. Doskonały wybór dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę ze sportem strzeleckim. Fakt, że producentem jest firma z bogatą historią i z doskonałym zapleczem logistycznym na całym świecie, sprawia, że dzięki dostępności części zamiennych i rozwiązań stosowanych do modyfikacji broń ta może długie lata służyć swojemu użytkownikowi. Broń posiada bezpiecznik motylkowy i wewnętrzną blokadę iglicy. Masa broni to 1,15 kg.

P-83 WANAD 3.5 cala 9×18 Makarov

Pistolet produkowany przez ZM Łucznik. P-83 został przyjęty do uzbrojenia przez Wojsko Polskie, Milicję Obywatelską, Policję, Służbę Bezpieczeństwa. Był także sprzedawany na cywilnym rynku broni. Produkcję seryjną pistoletu P-83 prowadzono w latach 1984–2000. Broń miała za zadanie zastąpić pistolet P-64. Został on pozbawiony głównych wad swojego poprzednika. Ma pojemniejszy magazynek (o dwa naboje), wygodniejszy chwyt, oraz dzięki większej masie, charakteryzuje go słabsze oddziaływania na dłoń strzelca podczas strzelania (odrzut i podrzut). Mniejsza siła potrzebna jest do samo napinania kurka. Został zaprojektowany tak, aby można go było produkować metodami tłoczenia, zgrzewania i lutowania, zamiast tradycyjnego skrawania, co dało obniżenie materiałochłonności, pracochłonności oraz kosztów produkcji. Broń w porównaniu do dzisiejszych konstrukcji nie jest zbyt urodziwa. Jednak nie to było głównym założeniem konstruktora. W czasie projektowania zwrócono szczególną uwagę na zabezpieczenie pistoletu przed strzałem przypadkowym i przedwczesnym. Dzięki dużemu kabłąkowi, może być obsługiwany w rękawicach. Magazynek mieści 8 naboi. Posiada stałe przyrządy celownicze wyregulowane na 25 m. Jego masa to 730 gramów.

P-64 CZAK 3.3 cala 9×18 Makarov

Pistolet produkowany przez Zakłady Meblowe im gen. Waltera. Pistolet P-64 to polski pistolet samopowtarzalny na nabój 9 mm Makarowa, skonstruowany po II wojnie światowej. Pierwszy powojenny pistolet polskiej konstrukcji produkowany seryjnie. Przepisowa broń służb mundurowych w tym wojska od lat 60. XX wieku. Model wojskowy różnił się od milicyjnego masą mniejszą o 20 g, lufą dłuższą o 8 mm, szerokością mniejszą o 4 mm i wysokością o 2 mm, większą długością całkowitą o 5 mm, oraz większą pojemnością magazynka o jeden nabój. Różniły się też mniejszą siłą nacisku na spust przy samo-napinaniu o 30 N. Pistolet mimo swojego wieku dalej jest używany przez Policję w Polsce ze względu na małe wymiary i w zasadzie niezawodną pracę. P-64 działa na zasadzie wykorzystania energii odrzutu zamka swobodnego, którego ruch po strzale hamowany jest tylko siłą bezwładności i siłą sprężyny powrotnej. Pistolet zasilany jest 8-mio nabojowym magazynkiem pudełkowym. Jest to konstrukcja kurkowa a jego masa to tylko 620 gramów.

TT-33 3.5 cala 7.62×25 Tokariew

Historyczny pistolet samopowtarzalny z czasów Związku Radzieckiego. W latach 1933–1951 podstawowy pistolet Armii Czerwonej. Działał on na zasadzie odrzutu zamka swobodnego. W czasie II wojny światowej zakłady produkujące pistolety TT zostały ewakuowane z Tuły do Iżewska. Do 1942 roku wyprodukowano w ZSRR 735 tysięcy pistoletów TT. Po wojnie produkcję pistoletu TT kontynuowano. Egzemplarze powojenne mają inny wzór nacięć ułatwiających odciąganie zamka (nacięcia są drobniejsze). Na początku lat 50. XX wieku do uzbrojenia Armii Radzieckiej wprowadzono następcę pistoletu TT – skonstruowany przez Nikołaja Makarowa pistolet PM, jednak produkcję „tetetki” zakończono w ZSRR dopiero w 1967 roku. Po II wojnie światowej licencja na produkcję pistoletu TT została przekazana większości krajów bloku wschodniego znajdujących się w strefie wpływów ZSRR. Szacuje się, że powstało łącznie blisko 3 mln tych pistoletów. Obecnie w Chińskiej Republice Ludowej produkowane są (głównie na eksport) zmodyfikowane wersje pistoletu TT – pistolety M 54, M 213, M 201C, NP 10, NP 11, NP 15, NP 17. TT był do końca lat pięćdziesiątych produkowany również w Polsce przez Zakłady Metalowe Łucznik w Radomiu. W Ludowym Wojsku Polskim nosił oznaczenie 7,62 mm pistolet wojskowy wz. 33 (pw wz. 33). Został zastąpiony ostatecznie pistoletem P-64. Broń ma masę 854 gramy i jest zasilana pudełkowymi magazynkami o pojemności 8 naboi.

Taurus 85 2 cale .38 Special

Prosty rewolwer brazylijskiego producenta broni. Zasilany 5 nabojowym bębnem. Bardzo wysoki stosunek jakości do ceny. Broń dedykowana do obrony własnej. Prosta konstrukcja ułatwia eksploatację nawet najmniej zaawansowanym użytkownikom. Rewolwer jest mały i lekki. Jego masa to tylko 544 gramów. Idealnie nadaje się do rozpoczęcia swojej przygody z tego typu bronią.

cdn.

 

Product added to cart