fbpx

Zbrojownia

Spis dostępnej broni na naszej strzelnicy

 

RPD wz. 44 (RKM-D) 7,62x39mm Auto

RPD to radziecki ręczny karabin maszynowy konstrukcji Wasilija Diegtiariowa. Do służby wszedł w 1949 roku. W Polsce bliżej znany jako RKM-D. W Chinach produkowany był jako Typ-53. Zasilany jest amunicją 7,62x39mm z taśmy podawanej ręcznie lub z okrągłego magazynka. W założeniu był jednym z trzech elementów systemu uzbrojenia dla naboju 7,62x39mm obok Karabinka AK i SKS. Często używany przez żołnierzy służb specjalnych USA jako zdobyczny w Wietnamie. Gdyż był mniejszy i lżejszy niż większość karabinów maszynowych wliczając w to amerykański M-60. Karabin jest bardzo ładnie wykonany a pośredni nabój powoduje, że strzelanie z niego jest czystą przyjemnością. Z tego powodu jego prawidłowe technicznie określenie to karabinek a nie karabin. W latach 60-tych został zastąpiony przez karabinek RPK i szybko trafił na długi czas do magazynów gdyż był drogi w produkcji i lubił się zacinać. Następnie skrzynie z dużą ilością tej broni wysłano do Afryki, Azji i Ameryki Południowej jako bezzwrotna pomoc “humanitarna”. Karabin działa na zasadzie odprowadzania części gazów prochowych i strzela z zamka otwartego. Szybkostrzelność regulowana za pomocą zaworu od 650 do 750 strzałów na minutę. Jego masa to 7.4Kg. Wyposażony jest w otwarte przyrządy celownicze.

PPsz-41 7,62x25mm Auto

Pepesza to pistolet maszynowy wprowadzony na uzbrojenie Armi Czerwonej w 1941 roku. Konstrukcja tej broni jest skrajnie uproszczona celem umożliwienia jej produkcji wszędzie i w każdych warunkach logistycznych. Niestety z tego powodu w roku 1941 ta broń już była przestarzała w porównaniu do niemieckich MP-40. PPsz cechuje się bardzo dużą szybkostrzelnością bo aż 1000 strzałów na minutę. Zasilany jest amunicja 7,62x25mm Tokarev taka samą jaka używana jest w pistolecie TT. Pistolet działa na zasadzie odrzutu zamka swobodnego i strzela z zamka otwartego. Pepeszka wyposażona może być w charakterystyczny bębnowy magazynek mieszczący 71 nabojów co zwiększało przewagę nad wrogiem w walkach ulicznych na krótkim dystansie. Pomimo prostej konstrukcji to bardzo dobra broń a strzelanie z niej to świetna zabawa. Pepeszka wyrzuca łuski w górę w przeciwieństwie do większości konstrukcji tego typu a dzięki dużej szybkostrzelności jeszcze po skończonym strzelaniu słychać opadające łuski na ziemie. Jest to też broń obecna w wielu produkcjach filmowych i grach komputerowych. W zasadzie można powiedzieć, że to atrybut rosyjskiego żołnierza z czasów drugiej wojny światowej. PPsz były używane też w Polsce gdzie wyprodukowany ich 111 tyś. sztuk.

 

 

Thompson M1A1 .45ACP Auto

Jest to doskonały przykład oryginalnego pistoletu maszynowego Thompson M1A1 z czasów II wojny światowej, wprowadzonego na rynek w kwietniu 1942 roku. M1A1 był uproszczoną wersją produkcyjną oryginalnego pistoletu maszynowego Model 1928 Thompson SMG, przeznaczoną do produkcji w czasie wojny, dzięki czemu jego produkcja była łatwiejsza i tańsza. W tej wersji wyeliminowano żebra chłodzące lufę, kompensator Cutta, regulowaną szczerbinkę i zdejmowaną kolbę, które można było spotkać we wcześniejszych przedwojennych modelach. Ten egzemplarz ma stałą szczerbinkę, poziome przedramię, stałą kolbę i boczny uchwyt napinający. Jest to model, który zastąpił wersję znaną z amerykańskich filmów o gangsterach z czasów lat 30. Pistolet strzela z zamka otwartego. Szybkostrzelność praktyczna to ok 700 strzałów na minutę. Masa broni to 4,7Kg.

PM-84 Glauberyt 9x19mm PARA Auto

Pistolet maszynowy wz. 1984 Glauberyt (skrót PM-84) – polski pistolet maszynowy, produkowany od połowy lat 80. XX wieku, przez Fabrykę Broni „Łucznik” w Radomiu. PM-84 jest samoczynno-samopowtarzalną bronią indywidualną, przeznaczoną dla załóg wozów bojowych, pododdziałów zwiadu, służb specjalnych, policji oraz służb ochrony mienia. Szybkostrzelność tej broni to 640 strzałów na minutę. Strzela z zamka zamkniętego. Masa to 2,17Kg. Broń początkowo zasilana nabojem 9×18 Makarov. Bardzo często można spotkać ją w rekach policji podczas patrolu. Jest bardzo celna i łatwa w obsłudze. W przeciwieństwie do swojego poprzednika jakim był PM-63 RAK, Glauberyt wykonany jest z giętej stali i z tego powodu jest po prostu duży. Czasami nazywany “Polskim UZI”. Zasilany z magazynków 15 lub 25 naboi.

PPS-43 9x18mm Makarov Auto

Pistolet maszynowy PPS (ros. Пистолет-пулемёт Судаева) – pistolet maszynowy konstrukcji radzieckiej z okresu II wojny światowej. Jest to jeszcze prostsza wersja PPsz ale mimo to znacznie lepsza. Jest to w zasadzie lepsza Pepesza. Nowy pistolet maszynowy, określony jako „specjalny”, miał ważyć nie więcej niż 3 kg i mieć szybkostrzelność teoretyczną w granicach 400–500 strz./min. No i faktycznie masa broni to 3Kg. PM wykonany jest cały z metalu a składana kolba umożliwia używanie go przez załogi wozów pancernych. PPS był po wojnie produkowany w Polsce. Jako pierwsze w 1946 produkcję rozpoczęły Zakłady Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. Później produkcję uruchomiono w Fabryce Broni w Radomiu i Kombinacie Maszyn Włókienniczych „Wifama” w Łodzi. Pierwsze PPS wyprodukowano w Polsce w 1948 roku. Pistolet działa w zasadzie tak samo jak PPsz. Jest to w zasadzie jego kopią. Czyli można powiedzieć, że to raz inni skopiowali coś od ruskich. Działa na zasadzie odrzutu zamka swobodnego oraz strzela z zamka otwartego. W warunkach wojennych produkcja broni zajmowała 2,5 godziny pracy, jednego robotnika i 6Kg surowca obsługującego prasę do stali i wszystko to w oblężonym Lelingradzie. Do 1946 roku powstało 2mln sztuk tego PM-a. W kolejnych latach broń sukcesywnie zaczęto zastępować karabinkiem AK.

PM-63 RAK 9x18mm Makarov Auto

Pistolet maszynowy wz. 1963, PM-63 RAK – polski pistolet maszynowy kalibru 9 mm, na nabój 9 × 18 mm Makarowa. Opracowany w latach 60. XX wieku przez prof. Piotra Wilniewczyca. Broń przeznaczona dla niektórych pododdziałów wojska, w tym załóg wozów bojowych, używana także przez jednostki Milicji. RAK jest indywidualną bronią samoczynno-samopowtarzalną. Zasada działania oparta jest o odrzut zamka swobodnego z opóźnionym ruchem powrotnym. Broń strzela z zamka otwartego, zamek typu zewnętrznego nasuwa się na lufę i obejmuje ją w przednim położeniu. W przedniej części zamka znajduje się tzw. łyżka, wystająca przed lufę, służąca do podpierania lufy z przodu przy cofniętym zamku (swobodnie osadzonej w jej tylnej części w szkielecie na wielozaczepie). Łyżka na przodzie, teoretycznie zmniejsza podrzut ale głównym jej zadaniem jest możliwość przeładowania broni jedną ręką o twardą powierzchnię. Szybkostrzelność RAK-a to 650 strz./min. Spust jest jednocześnie selektorem rodzaju ognia. Broń jest bardzo lekka (1,6Kg) i pięknie wykonana. Posiada tyle samo zwolenników co i przeciwników. Często widywana w firmach o Milicji oraz wystąpiła jako broń Olgierda Halskiego w filmie “Ekstradycja“.

Saiga 9K 9x19mm PARA

Karabinek SAIGA 9 K produkcji rosyjskiej firmy IZMASH charakteryzuje się świetną jakością wykonania z dbałością o najmniejszy detal, kultywując radziecką myśl technologiczną broni palnej, opracowaną przez zespół techników pod wodzą Viktora Kałasznikowa. Karabinki SAIGA wyznaczają nowy standard dla karabinków platformy AK. Saiga 9K nazywany karabinkiem jest ze względu na konstrukcję jednak działa na nabój 9x19mm co bardziej czyni go pistoletem maszynowym. Jest to bezpośredni konkurent HK MP-5 tylko, że ze wschodu. Masa karabinka to 3.0Kg.

Karabinek AK, Automat Kałasznikowa, 7,62x39mm 16.3 Auto

Karabinek Kałasznikowa a dokładnie Automat Kałasznikowa. Jest to karabinek samoczynny o szybkostrzelności ok 600 strzałów na minutę. W zależności od wersji masa karabinka to 3,8-4,3Kg. Zasilany jest nabojem 7.62x39mm z metalowych 30 nabojowych magazynków. Jest to praktycznie każdemu znana broń z filmów czy gier video. Powstał jako następca pistoletu maszynowego PPsh-41 i karabinu Mosin po drugiej wojnie światowej. Od początku przeznaczony głównie do zasypywania wroga dużą ilością pocisków celem jego eliminacji lub przygwożdżenia. Karabinek działa na zasadzie odprowadzania części gazów prochowych, które przez tłok działają na suwadło wykonując proces przeładowania i wyrzutu łusek. Powstał w wielu odmianach w wielu krajach. Produkowany jest do dziś. W Polsce znany jako AKM, AKMS, AKGN (wersja do strzelania z granatnika nasadkowego) a następnie jako głęboka modernizacja czyli Beryl. Jest to można powiedzieć najbardziej rozpoznawalna broń na świecie. W naszym magazynie znajduje się wersja AMK z przyrządami mechanicznymi i jego modyfikacja wyposażona w nowoczesne akcesoria i przyrządy celownicze.

Styer AUG A1 20 .223REM Auto

To wysokiej klasy i skuteczności wojskowy karabinek używany głównie przez armię austriacką. Jest to karabinek zasilany amunicją .223 REM/NATO przystosowany do użytkowania w każdych warunkach. System przeładowania gazodynamiczny. Komora zamkowa przesunięta za uchwyt co pozwoliło na zachowanie małych wymiarów przy relatywnie długiej lufie aż 20 cali. Masa karabinka to 3,4Kg. Karabinek wyposażony jest w stałą lunetę 1.5x z optyką Swarovski. Spust karabinka przystosowany jest do obsługi w zimowej rękawicy przez co do jego aktywacji potrzebna jest o wiele większa siła niż w przypadku karabinka AR-15 standardu Mil-Spec. Cały mechanizm spustowy wykonany jest z tworzywa sztucznego. Był to karabinek skomplikowany w produkcji a przez to bardzo drogi w ostatecznym zakupie. Bardzo ciekawa konstrukcja, która można zobaczyć w filmach i grach video i oczywiście na strzelnicy Zbrojownia Modlin. Dzięki długiej lufie i dużej podstawie kolby, strzela się z tej broni bardzo przyjemnie i efektywnie.

Colt M16 16 .223REM Auto

Wojskowa wersja karabinka AR-15 przystosowana do prowadzenia ognia ciągłego. Szybkostrzelność teoretyczna to 700-900 strzałów na minutę. Masa karabinka to 2.9-3.5Kg. Długość lufy to 16 cali. Jest to broń ikoniczna widywana w praktycznie każdym filmie wojennym z lat jej użytkowania. Jest to broń używana przede wszystkim przez armię Stanów Zjednoczonych Ameryki oczywiście w starszej wersji. Przez lata użytkowania przeszła wiele modyfikacji narzuconych przez wojsko USA. W porównaniu do cywilnych wersji jest pozbawiony zaawansowanych systemów montażu takich jak M-LOK a jego wykonanie mocno odbiera od dzisiejszych standardów narzuconych przez nowoczesne konstrukcje. Karabinek jest zgodny ze standardem Mil-Spec. Czyli upper i lower jest w pełni wymienny z bronią obecnie stosowaną. Produkcja tego karabinka przypada na lata 60 i trwa w zasadzie do dziś w różnych wersjach. Karabinek wyposażony w mechaniczne regulowane przyrządy celowania. Przeładowanie gazodynamiczne. Zasilany pudełkowymi metalowymi magazynkami o pojemności 20 nabojów.

AR-15 Taurus T4 A23 14,5 .223REM Auto

Taurus T-4 to brazylijski karabinek samopowtarzalny bazujący na platformie AR-15. System pracy, gazowy. Lufa 14,5 cala o skok gwintu 1:7. Masa karabinka to 3.2Kg. Charakteryzuje się dobrym wykonaniem i wysokim stosunkiem jakości do ceny. Jest to dobra platforma do rozpoczęcia kolejnego etapu w strzelectwie, czyli zakupu pierwszej broni tego typu.. W naszym magazynie znajdują się dwie wersje. Jedna standardowa z uchwytem transportowym i druga z szyną 22mm Mil-Spec oraz mocowaniami M-LOK. Do karabinka jako celownik zamontowany jest, kolimator.

AR-15 Aero Precision M4E1 16 .223 REM

Karabinek AR-15 cechujący się wysoką jakością wykonania. System gazowy, skok gwintu 1:7. Zastosowano w nim lekkie i wytrzymałe materiały masa wynosi tylko 2.9Kg. Długość luty to 16 cali. Suwadło zamkowe wykonane z wysokojakościowej stali. Posiada wygodne łoże przystosowane do montażu różnych akcesoriów w systemie M-LOK. Kolba i chwyt renomowanej firmy Magpul. Lufa zakończona urządzeniem wylotowym A2. Zgodny z Mil-Spec. Karabinek z naszego magazynu,  wyposażony jest w lunetę biegową jako celownik.

AR-15 Milicon Spartan 11.5 .223REM

Nowoczesny, krótki karabinek systemu AR-15 do realizacji zadań w ciasnych pomieszczeniach. Skok gwintu 1:7. Lufa długości 11.5 cala. Masa to 2.9Kg. System mocowania akcesoriów M-LOK. Standard Mil-Spec. Gazodynamiczny system pracy. Tłumik płomienia A2. Świetna jakość wykonania. Bardzo dobry stosunek jakość cena. Karabinek wyposażony w kolimator jako celownik.

AR-15 Daniel Defense MK18 RIS II 10.3 .223REM

Karabinek klasy premium. Wysoka jakość wykonania i spasowania. Używany przez służby specjalne na całym świecie. Standard Mil-Spec. Krótka lufa przystosowana do realizacji zadań w ciasnych pomieszczeniach. Skok gwintu 1:7. Zastosowanie materiałów jakości powoduje, że masa karabinka to tylko 2,67Kg. Konstrukcja mimo to jest bardzo wytrzymała. Dla klasycznego strzelca lufa praktycznie dożywotnia. Konstrukcja wybierana przez doświadczonych użytkowników, którzy nie uznają kompromisów w przypadku broni. W wydaniu naszej strzelnicy wyposażony w celownik holograficzny EoTech oraz modyfikator dźwięku, Surfire SOCOMM.

Nordic Components 22 22LR 

Karabinek systemu AR-15 w wersji na amunicję bocznego zapłonu. Doskonała konstrukcja do sportu w każdym wydaniu. Masa to 2.8Kg. Karabinek jest wyposażony w system mocowania M-LOK. Doskonała konstrukcja dla młodszych użytkowników oraz tych co dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bronią. Brak podrzutu podczas strzelania pozwala strzelcowi skupić się na celowaniu i prawidłowej postawie strzeleckiej. W naszym wygodniu wyposażony w przyrządy celownicze mechaniczne.

MSBS Grot 16 .223REM A1

Polski modułowy karabinek produkowany w Fabryce Broni w Radomiu. Karabinek jest zasilany amunicja NATO. Posiada lufę o długości 16 cali. System przeładowania działa na zasadzie odprowadzenia części gazów prochowych na tłok, który przekazuje energię na suwadło. Masa karabinka to 3.6Kg. Jest młoda konstrukcja, która jest z wersji na wersję udoskonalana. Używana głównie przez Wojsko Polskie w trwającym procesie zastępowania karabinka Beryl. Broń posiada tyle samo zwolenników co przeciwników. Nasz egzemplarz jest dowodem na to, że broń działa bardzo dobrze i każdy z klientów może sprawdzić sam czy konstrukcja jest dobra czy też nie. Karabinek cechuje się bardzo nowoczesną konstrukcja i jest wyposażony w zdublowane manipulatory w każdej wersji. Umożliwia przełożenie wyrzytnika łusek na inna stronę co bardzo jest pomocne dla strzelców leworęcznych. Nasz Grot wyposażony jest w lunetę LVPO jako urządzenie celownicze.

Karabin Mosin Radom wz. 44 7,62x54mm

Polski karabinek Mosin wz.44. Produkowany dla Armii Ludowej na licencji radzieckiej, w zakładach FB Radom. Występował w wielu odmianach w tym głównie w wersji rosyjskiej i fińskiej. Broń zasilana nabojem kalibru 7.62×54. Karabin ma masę 4Kg. Jest to broń indywidualna, powtarzalna. Wyposażona w zamek czterotaktowy, ślizgowo-obrotowy. Całość gazów prochowych używana jest do rozpędzenia pocisku. Często używany jako karabin snajperski. Rozpoznawalna broń młodego pasterza z Uralu w firmie Wróg u Bram. Konstrukcja bardzo dobra stosowana do dziś na wojnie w Ukrainie. W Stanach Zjednoczonych Ameryki używany przez myśliwych do dziś jako tania i dobra broń myśliwska. Nasz egzemplarz wyposażony w standardowe otwarte przyrządy celownicze oraz oryginalny bagnet.

Rossi 21 .22LR

Karabinek zasilany amunicją bocznego zapłonu przeznaczony do nauki strzelectwa. Lufa długi 21 cali gwarantuje dużą celność. Karabinek ma małą masę, 2Kg. Cechuje się bardzo prosta i intuicyjna obsługą. Bardzo często używany jako broń szkoleniowa. Ze względu na zerowy odrzut doskonale nadaje się treningu strzelectwa w bardzo wczesnym etapie. Użyty kompozyt jako łoże znacząco niweluje ostateczną masę broni. Zasilany metalowymi magazynami o pojemności 8 nabojów. Standardowo wyposażony w otwarte przyrządy celownicze. Posiada też szynę umożliwiającą montaż optyki. Jest to broń tania przeznaczona głównie jako sprzęt do rozpoczęcia przygody ze strzelectwem.

Maveric 88, ArmSan RS X1, PantzerArms Ithaca 37

Strzelba gładkolufowa to doskonała broń do wykonywania większości zadań strzeleckich. W naszym magazynie znajduje się kilka strzelb głównie przeznaczonych do sportu. Nie mniej strzelba to bardzo dobra broń do obrony osobistej oraz doskonałe narzędzie myśliwskie. Kaliber lufy podawany jest w wagomiarze i wynosi 12.  Każda nasza strzelba to tzw: pump action czyli w wszelkiego rodzaju grach i filmach znana broń jako shotgun. Mimo iż wszystkie są przeładowywane ręcznie to jednak posiadamy strzelbę w systemie Mossberg, Ithaca oraz system znajdujący się w większości tureckich produkcji. Na strzelnicy dostępna amunicja śrutowa jak i slug.

 

 

 

 

 

cdn.

 

Product added to cart