fbpx

Strzelnica w Warszawie i okolicy

Strzelanie na strzelnicy krytej

W stołecznej Warszawie wybór strzelnic jest ogromny. Od kameralnych strzelnicy krytych, pod podwarszawskie strzelnice odkryte z kilkunastoma osiami strzeleckimi. Wybór nie powinien być trudny i każdy znajdzie obiekt odpowiedni do swoich potrzeb.

Nie powinno być zaskoczeniem, że strzelnic w Warszawie jest sporo. Osoby będące zainteresowane sportem strzeleckim raczej nie potrzebują wyjaśniania, gdzie znajdą odpowiednie dla siebie warunki. Od Strzelnicy FSO, przez nowoczesną U27 w Ożarowie Mazowieckim, po duży obiekt do dynamicznego strzelania w Modlinie – Zbrojownię Modlin.

Poniżej lista naszym zdaniem obiektów, które warto znać. Oczywiście to tylko mała część, strzelnic w Warszawie i okolicach jest dużo więcej.

Strzelnica – Warszawa i okolice

Zaczniemy od nowoczesnego obiektu na Ołtarzewie, strzelnicy U27.

Strzelnica U27

Jedną z ciekawszych strzelnic w okolicy Warszawy będzie U27 zlokalizowane w Ożarowie Mazowieckim przy zjeździe z autostrady A2. To nowoczesny, kryty obiekt z rozbudowanym zapleczem konferencyjnym, dużym parkingiem i miejscem na wypicie dobrej kawy. Często organizowane są tam imprezy firmowe. Jak czytamy na stronie strzelnicy:

Oferta Strzelnicy U27 jest bogata i zróżnicowana – organizujemy zawody strzeleckie w różnych konkurencjach (dynamiczne i tarczowe), uczymy bezpiecznego posługiwania się bronią, technik strzelań bojowych podczas specjalnych szkoleń. Zapewniamy niezapomnianą zabawę na firmowych imprezach integracyjny okazjonalnych imprezach prywatnych, wieczorach kawalerskich, pokazach broni i piknikach strzeleckich. Każde strzelanie organizowane na naszej strzelnicy poprzedzone jest dokładnym instruktażem bezpiecznego posługiwania się bronią oraz przygotowaniem uczestników do strzelania, a wszystkie odwiedzające nas osoby mogą liczyć na fachową i profesjonalną pomoc oraz doradztwo techniczne ekipy U27.

U27 można znaleźć przy ulicy Umiastowskiej 27 (Ołtarzew, Ożarów Mazowiecki k. Warszawy).

Strzelnica PM Shooter

Przy ul. Krakowiaków w Warszawie znajduje się dobrze znana, kryta strzelnica sportowa PM Shooter. Na jednej osi do wyboru mamy 8 torów strzeleckich o dystansach od 5. do 25. metrów. PM Shooter posiada swój arsenał i doświadczonych instruktorów. Na pewno sporym plusem jest wygodna lokalizacja wewnątrz miasta.

Posiadamy 8 torów strzeleckich, wyposażonych w tarczociągi. Strzelanie statyczne odbywa się na dystansach 5, 10, 15, 20 i 25 metrów. Do dyspozycji naszych Klientów oddajemy szeroki arsenał broni, począwszy od małego kalibru 0,22, poprzez szereg pistoletów w kalibrze 9 mm i 0,45 ACP, rewolwery 0,357 i 0,44 Magnum, aż po karabin maszynowy Ak-47 Kałasznikow i Heckler & Koch SL- 8 – czytamy na stronie strzelnicy PM Shooter.

Strzelnica FSO

Jedną z większych, jeśli nie największą, krytych strzelnic w Warszawie jest zlokalizowana na Pradze Północ Strzelnica FSO. FSO oferuje aż 80 stanowisk na 14 osiach strzeleckich na 6000 metrów kwadratowych. FSO posiada w swoim arsenale ponad 250 sztuk broni. Odnajdą się tam strzelcy sportowi, tak samo jak osoby stawiające swoje pierwsze kroki w strzelaniu. W słowach samej strzelnicy:

Wszystko to pod jednym dachem, w jednym miejscu i – jeśli jest taka potrzeba – do dyspozycji 24h/dobę. Stworzyliśmy miejsce, które daje ogromne możliwości profesjonalistom mającym określone preferencje dotyczące treningu – rodzaju broni czy osi. Nasza oferta jest również skierowana do początkujących, dlatego zapewniliśmy idealne warunki do nauki strzelania. Pod okiem instruktorów możecie Państwo zdobyć wiedzę i umiejętności związane ze strzelectwem sportowy

Strzelnica Warszawianka

Na Mokotowie, przy ul. Dominika Merliniego 4 znaleźć można kameralną Strzelnicę Warszawianka. 10 torów strzeleckich z możliwością automatycznego regulowania odległości tarcz (10 – 25 m), zaplecze konferencyjne i świetna lokalizacja. 

Dysponujemy salą klubową oraz salą konferencyjną wyposażoną w projektor i ekran.

Z nami zorganizujesz imprezę firmową, wieczór panieński, kawalerski, spotkanie integracyjne z możliwością przygotowania cateringu. Nasz zespół dba o bezpieczeństwo wszystkich osób korzystających ze strzelnicy. Działamy zawsze profesjonalnie i solidnie jednocześnie zachowując serdeczną i swobodną atmosferę.

Dynamiczna i duża strzelnica pod Warszawą – Zbrojownia Modlin

Osoby zainteresowane nieco bardziej urozmaiconym strzelaniem i szerszym wachlarzem możliwością, mogą wybrać się zaledwie 45 km pod Warszawę. W nowodworskim Modlinie znajduje się odkryta strzelnica z 11 osiami strzeleckimi, możliwością konfiguracji strzelania na dystansach do 150 m. Zbrojownia Modlin to 12 000 metrów kwadratowych, zaplecze konferencyjne, Gun SPA, klub strzelecki oraz możliwość zorganizowania imprez integracyjnych.

Odkryta strzelnica to także opcja ciekawego strzelania dynamicznego, chociażby do stalowych celów podczas zawodów Steel Challenge, które można zorganizować także dla grup zorganizowanych (np. podczas wieczoru kawalerskiego). Lokalizacja „pod chmurką” pozwoli uniknąć niezdrowych gazów prochowych i nadmiernego hałasu. Przy ładnej pogodzie strzelanie można zakończyć grillem. Oczywiście, Zbrojownia Modlin posiada zaplecze biurowe i doświadczonych instruktorów.

Czy na strzelnicy trzeba mieć pozwolenie na broń?

Krótka odpowiedź brzmi: nie. By strzelać sportowo, rekreacyjnie bądź szkoleniowo nie jest wymagane pozwolenie na broń. Nie jest to równoznaczne z możliwością zakupu broni – tą udostępnia instruktor, a strzelanie odbywa się w ramach obiektu (strzelnicy) i określonych zasad bezpieczeństwa. Instruktor oraz obiekt posiadają odpowiednie uprawnienia, a ze względów bezpieczeństwa uczestnik imprezy na strzelnicy musi bezwzględnie wykonywać polecenia instruktora.

Strzelnica w Warszawie – ile to kosztuje? 

Na koszt strzelania na strzelnicy składa się kilka zmiennych. Osoby posiadające pozwolenie na broń oraz własną broń mogą wynająć oś lub tor strzelecki i na tym (poza amunicją) ich koszty się kończą. Osoby nieposiadające pozwolenia na broń oraz własnej broni muszą obok osi lub toru wynająć także instruktora. Najczęściej proponowane są dwa formaty rozliczenia: płacimy z góry za instruktora oraz oś strzelecką i rozliczamy się wedle zużycia za amunicję lub deklarujemy swój budżet i instruktor dba o to, żebyśmy w danym budżecie się zmieścili.

  • wynajem stanowiska strzeleckiego – od 20 do 40 zł za godzinę, zależnie od dystansu strzelania
  • wynajem osi strzeleckiej – od 40 do 250 zł za godzinę, zależnie od wielkości osi strzeleckiej
  • koszt instruktora – od 50 do 75 zł za godzinę
  • kosz wystrzelonej amunicji, zazwyczaj 1,5 zł za nabój KBKS, 3 zł za nabój pistoletowy 9mm, 5 zł za nabój karabinowy i strzelbowy oraz przedział od 3 do 10 zł za każdy niestandardowy nabój (np. nabój do karabinu Mosin).

Umów się na strzelanie

W Warszawie i okolicach znajduje się ogrom ciekawych i zróżnicowanych obiektów. Osoby odwiedzające strzelnicę pierwszy raz mogą zadzwonić i dopytać o szczegóły takie spotkania. To samo tyczy się imprez integracyjnych, wieczorów kawalerskich i panieńskich.

Żeby skontaktować się ze Zbrojownią Modlin, wystarczy skorzystać z zakładki KONTAKT lub zadzwonić na +48 788 999 303.

Product added to cart