fbpx

Firmowa integracja na strzelnicy

Przy rosnącej popularności pracy zdalnej, tym bardziej pojawiła się potrzeba integrowania pracowników. Integracja firmy na strzelnicy to dobry pomysł nie tylko na świetną zabawę, ale także na budowanie zmotywowanych zespołów.

Firmowe wyjście na strzelnicę może być emocjonujące, zwłaszcza dla osób, które wcześniej nie miały styczności z bronią palną. W odpowiednich warunkach przeprowadzenie zawodów strzeleckich i wspólna zabawa połączona z rywalizacją idealnie wpisze się w potrzeby imprezy integracyjnej.

Firmowa integracja – na co zwrócić uwagę

Spotkanie firmowe musi mieć określony cel. W korporacjach doświadczone zespoły specjalistów od HR przygotowują tego typu imprezy właśnie pod kątem realizowania określonych założeń. Od luźnego spotkania w imprezowych klimacie, bo rozbudowane formy wyjazdowych warsztatów. Istnieją oczywiście rozwiązania pośrednie, gdzie dobra zabawa połączona jest ze zdobywaniem umiejętności przez zespół i pojedynczych uczestników. Przed zaplanowaniem imprezy integracyjnej należy ustalić swoje założenia.

Cel imprezy integracyjnej

Strzelanie z broni palnej wymaga przede wszystkim koncentracji i precyzji. Wielokrotnie osoby spotykające się pierwszy raz z bronią palną są zdziwione, o ile strzelanie jest trudniejsze, niż to może się wydawać – zwłaszcza w porównaniu do filmowego trafiania z pistoletu w ruchomy obiekt, najlepiej podczas jazdy na motocyklu. Z tego powodu, że samo strzelanie jest techniczne i trudne, wypad na strzelnice świetnie sprawdzi się w formie rozbudowywania umiejętności analitycznego myślenia, precyzji i koncentracji w stresujących warunkach.

Wyjście na strzelnice nie sprawdzi się w momencie, gdy planujemy alkoholową imprezę do rana. Strzelanie i alkohol nie idą w parze, a specyfika samej aktywności wymaga od uczestników odpowiedzialności. Oczywiście nie oznacza to, że podczas integracji na strzelnicy musi być sztywno, ale uczestnicy będą zobligowani do bezwzględnego przestrzegania zasad bezpieczeństwa i wykonywania poleceń instruktora.

Budżet firmowej integracji

Określenie budżetu firmowej imprezy powinno być kolejnym krokiem, zaraz po ustaleniu celu, jaki chcemy osiągnąć. Warto założyć sobie określone widełki i pamiętać, że nie zawsze „więcej znaczy lepiej”. Budżet musi zawierać także ewentualny dojazd, wyżywienie i ubezpieczenie spotkania.

Lokalizacja imprezy

Jechanie na drugi koniec Polski, tylko po to, żeby spędzić 2h na wykładzie internetowego coacha i imprezować do rana, niekoniecznie musi być efektywnym sposobem na spędzenie czasu. Sama lokalizacja eventu powinna posiadać zaplecze, w tym salę konferencyjną, i mieć wcześniejsze doświadczenie w organizacji imprez integracyjnych dla firm.

Jak wybrać strzelnicę na imprezę integracyjną?

Idealna strzelnica na imprezę integracyjną wpisuje się w trzy powyższe: pozwala na zrealizowanie określonego celu, posiada duży arsenał broni (= można efektywnie wydać budżet) i jest wygodnie ulokowana. Warto zwrócić uwagę, że nie wszystkie typy strzelnic nadają się na większe imprezy integracyjne. Mniejsze strzelnice wewnątrz dużych aglomeracji miejskich są ograniczone swoją wielkością, ilością osi strzeleckich i posiadanym arsenałem. Na krytej strzelnicy ciężko będzie zorganizować ciekawe zawody, np. z możliwością strzelania dynamicznego.

Rozwiązaniem będzie strzelnica odkryta, najlepiej duża, z możliwością strzelania z różnych dystansów i do różnych celów. Trzeba zwrócić także uwagę na zaplecze, oferowany przez strzelnicę arsenał i doświadczenie w organizacji imprez dla większych, zorganizowanych grup.

Bezpieczeństwo na strzelnicy

Strzelnica sama w sobie jest miejscem bezpiecznym, tak samo jak broń sama w sobie nie stanowi zagrożenia. Z drugiej strony korzystanie z broni palnej ma definitywne rezultaty. Z tego powodu zasady bezpieczeństwa na strzelnicach są rygorystycznie przestrzegane przez doświadczoną i posiadającą uprawnienia obsługę strzelnicy. Przestrzeganie regulaminu i poleceń instruktora zapewnia bezpieczeństwo uczestnikom.

Mimo głośnego wydźwięku relacjonowanych przez media spraw z wypadków z użyciem broni palnej na strzelnicach, statystyki dowodzą inaczej. Najczęściej, niestety, są to pojedyncze osoby chcące popełnić samobójstwo. Sama broń palna w ponad 38-milionowej Polsce, wedle statystyk Policji, w 2020 roku została użyta 23. do zabójstwa lub usiłowania zabójstwa i liczba ta maleje (dla porównania – 369 razy do zabójstwa lub usiłowania zabójstwa użyto niebezpiecznego narzędzia).

Pointując, przy zachowaniu wymaganych przez prawo i regulaminy strzelnic zasad bezpieczeństwa, strzelnica jest bezpiecznym miejscem. Dla osób pojedynczych, które chcą się nauczyć posługiwać bronią, jak i dla większych grup zorganizowanych.

Czy na strzelnicy trzeba mieć pozwolenie? 

Nie, nie trzeba mieć pozwolenia, by posługiwać się bronią palną. Pod warunkiem, że strzelanie ma charakter rekreacyjny, sportowy lub szkoleniowy i odbywa się na odpowiednim dla tego typu aktywności obiekcie. W przypadku strzelnicy to instruktor strzelectwa udostępnia broń uczestnikom spotkania i to on za broń odpowiada. Inną sprawą jest chęć posiadania własnej broni palnej. By posiadać swoją broni, należy zdobyć patent strzelecki, co dokładniej opisaliśmy w artykule dotyczącym pozwolenia na broń.

Ile kosztuje impreza integracyjna na strzelnicy?

Jeśli chodzi o konieczny do przygotowania budżet, to mamy kilka zmiennych:

  • typ imprezy; rekreacyjna, szkoleniowa czy z zawodami?
  • ilość uczestników
  • koszty dodatkowe, np. wyżywienie

Stałym kosztem dla organizatora imprezy integracyjnej na strzelnicy będzie wynajęcie osi strzeleckich oraz instruktora. Kosztem zmiennym będzie ilość wystrzelonej amunicji. I na tym etapie można podjąć dwie decyzja: jedną będzie ryczałtowe założenie górnej granicy kosztów na uczestnika. Wtedy to instruktor planuje i pilnuje, żeby takiej sumy nie przekroczyć. Drugim rozwiązaniem będzie rozliczenie według zużycia.

Śmiało można przyjąć: 100 zł za osobę pozwoli zapoznać się z podstawowym rodzajem broni palnej, ale – mówiąc wprost – raczej na nic więcej. Przy 200-250 zł za osobę można się już „wystrzelać”. Jak to często bywa, górnej granicy nie ma.

Z jakiej broni można strzelać na strzelnicy?

Tutaj wiele zależy od samego obiektu i jego wyposażenia. W Polsce funkcjonuje ponad 400 komercyjnych strzelnic, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. W przypadku imprezy integracyjnej sprawdza się balansowanie pomiędzy kilkoma rodzajami broni, od popularnego Glocka po „Kałasznikowa”. Dużą popularnością cieszą się także strzelby oraz broń historyczna, chociażby taka jak Mosin.

Impreza integracyjna na strzelnicy

Podsumowując: strzelnica to bardzo dobre miejsce na integrację. Zwłaszcza gdy zrobi się ciepło, w połączeniu z zawodami strzeleckimi dla uczestników i grillem na świeżym powietrzu. Na dużych obiektach można przeprowadzić także wykłady lub zaprosić swoich partnerów biznesowych.

Osoby zainteresowane organizacją firmowej integracji na strzelnicy mogą dowiedzieć się więcej, korzystając z formularza kontaktowego lub dzwoniąc na +48 788 999 303.

Product added to cart