fbpx

Impreza integracyjna w Warszawie (i okolicy)

Bez względu na to, czy będzie to firmowa impreza integracyjna, czy integracja grupy znajomych, w okolicy Warszawy jest masa ciekawych możliwości. Jedną z nich jest wybranie się na strzelnicę.

Powodów do integracji może być kilka. Imprezy integracyjne dla firm, zwłaszcza po miesiącach pracy zdalnej, są ważnym elementem budowania relacji w zespole. Integracja powinna być sensowna i mieć określony cel. Oczywiście wspólne wyjście na imprezę to zawsze dobry pomysł, z drugiej strony dużo lepszym rozwiązaniem byłoby dodanie do tego zdobywanie nowych umiejętności, konieczność współpracy czy nutkę niezobowiązującej rywalizacji.

Czy na strzelnicy potrzebne jest pozwolenie na broń?

Zaczynając od formalności – nie, na strzelnicy nie jest wymagane posiadanie pozwolenia na broń. Trzeba rozróżnić dwie sprawy: jedną jest pozwolenie na posiadanie broni palnej, a drugą samo użytkowanie broni palnej. Wedle obowiązującego prawa strzelanie na strzelnicy w celach sportowych, rekreacyjnych czy szkoleniowych nie wymaga specjalnych uprawnień. Nie oznacza to, że np. uczestnik wieczoru kawalerskiego lub imprezy integracyjnej jest posiadaczem broni. Zostaje mu ona udostępniona w określonych warunkach, przez wykwalifikowaną do tego osobę.

Całość odbywa się w ramach strzelnicy. W odróżnieniu na przykład od niektórych stanów w USA, gdzie można pójść ze znajomymi do lasu i postrzelać do tarcz, w Polsce używanie broni palnej w wyżej wymienionych celach jest ograniczone do strzelnic. Te posiadają odpowiednie pozwolenia i infrastrukturę gwarantującą bezpieczeństwo.

Dla zorganizowanych grup wybrana strzelnica przygotuje zdarzenie na podstawie ilość osób, potrzeby (czy grupa chce “tylko postrzelać”, czy może przygotować się do rozgrywanych w trakcie spotkania niewielkich zawodów) i budżet. Cały czas grupa będzie pod opieką posiadającego uprawnienia, doświadczonego instruktora, który zadba o bezpieczeństwo. Na strzelnicy bezwzględnie panuje zakaz spożywania używek, a niebezpieczne zachowanie zmusi organizatorów do wcześniejszego zakończenia spotkania. 

Ale… spokojnie. 99% dorosłych osób zdaje sobie sprawę, że obsługa broni palnej wymaga powagi oraz koncentracji. Imprezy integracyjne przebiegają w miłej atmosferze. Zwłaszcza gdy większość grupy nigdy wcześniej nie była na strzelnicy.

Impreza integracyjna na strzelnicy: co trzeba wiedzieć?

Kluczowym elementem będzie dobór obiektu i oczekiwań grupy. Na krytych strzelnicach mamy do wyboru określoną ilość broni i najczęściej dość krótkie osie strzeleckie. Oznacza to, że możliwość zorganizowania np. ciekawych zawodów są ograniczone. Minusem będzie także hałas potęgowany przez zamkniętą przestrzeń oraz niezdrowe gazy prochowe unoszące się w powietrzu. Dużym plusem oczywiście jest możliwość organizacji imprezy przez cały rok oraz, najczęściej, dobre skomunikowanie wewnątrz lub na obrzeżach miasta.

W przypadku strzelnicy otwartej pojawiają się nowe możliwości. Przede wszystkim duży wybór osi strzeleckich o różnej długości oraz możliwość konfigurowania ciekawych zawodów (np. dynamicznych, ze strzelaniem do celów metalowych). Pod względem atrakcyjności strzelnica otwarta zawsze będzie ciekawsza, ale – ze względu na pogodę lub porę roku – nie zawsze dostępna.

ZOBACZ TAKŻE: Strzelnica odkryta vs strzelnica kryta

Przed rezerwacją imprezy, trzeba zastanowić się także nad budżetem. Najpopularniejsze rozwiązania są dwa: w pierwszej opcji określamy nasz budżet, a instruktor dobierze do niego broń i amunicję w formie pakietu. W drugiej opcji płacimy za instruktora i oś (lub kilka osi) strzelecką, a rozliczamy się po fakcie, wedle zużycia amunicji. Ceny amunicji to najczęściej okolice 1 zł za nabój bocznego zapłonu, 2 zł za nabój pistoletowy 9 mm i 3 zł za nabój do karabinka szturmowego lub strzelby. Trzeba założyć, że wyjście na strzelnicę będzie kosztowało od 150 zł / osobę w górę. Przy 250-300 zł / uczestnika można już dobrze się bawić.

Ostatnią rzeczą do zastanowienia się jest format. Czy chcemy tylko zapoznać się z różnymi rodzajami broni, czy może zorganizować mini-rywalizację? Obydwa rozwiązania są dobre i zależą od preferencji. W ramach firmowej integracji można strzelać na czas w konkurencjach jak choćby Steel Challenge, ale także może urządzić proste i bezpieczne zawody w systemie pucharowym typu Shoot off.

Impreza integracyjna na strzelnicy. Do zapamiętania:

  • Sprawdzenie atrakcyjności obiektu; czy posiada zróżnicowane osie strzeleckie, czy organizuje zawody, jakie rodzaj broni są dostępne
  • Określenie budżetu
  • Określenie formatu imprezy, najlepiej z samym obiektem (doradzę i pomogą, warto zadzwonić wcześniej i dopytać!)
  • Uczestnicy muszą zdawać sobie sprawę z zasad bezpieczeństwa obowiązujących na strzelnicy i bezwzględnie słuchać instruktora

Duża strzelnica w okolicy Warszawy

30 minut od Warszawy, w Modlinie, znajduje się strzelnica z kilkunastoma osiami strzeleckimi. Zbrojownia Modlin posiada wygodne zaplecze z salą konferencyjną, możliwość organizacji firmowej integracji w przeróżnych formatach i dla większej ilości uczestników. Dzięki wygodnej lokalizacji na świeżym powietrzu uczestnicy nie muszą martwić się o niezdrowe gazy prochowe czy nadmierny hałas. Mimo że zbrojownia zlokalizowana jest na świeżym powietrzu, uczestnicy nie będą musieli brodzić po kostki w błocie czy paski. Cały teren został przygotowany do obsługi profesjonalnych eventów.

Chcesz zorganizować firmową imprezę integracyjną? Wystarczy skorzystać z formularza KONTAKTOWEGO i zapytać o szczegóły!

Product added to cart