fbpx

Nietypowe pomysły na wieczór panieński

Ciężko znaleźć unikalny pomysł na wieczór panieński. Impreza do rana? Męski striptiz? Wypad do SPA? Każda z tych rozrywek jest sztampowa. Podpowiadamy, gdzie wybrać się na nietypowy wieczór panieński.

W teorii to ostatni wieczór „wolności”, podczas którego należy się porządnie wyszaleć. Ma być niezapomniany, jedyny w swoim rodzaju. W praktyce wieczory panieńskie mogą przerodzić się w jedną z wielu zakrapianych alkoholem imprez. Można temu zapobiec, dobrze się przygotowując, zabrać pannę młodą w miejsce, do którego samodzielnie by nie poszła. To po stronie świadkowej i przyjaciółek (plus tej jednej koleżanki z pracy, którą musieliśmy zaprosić) stoi organizacja świetnego wydarzenia. Jak się przygotować?

Wieczór panieński – na co zwrócić uwagę

W pierwszej kolejności, co oczywiste, należy określić termin i budżet. W przypadku tego drugiego warto zastanowić się nad górną, nieprzekraczalną granicą. Czasami wydanie góry pieniędzy nie musi być równe z niezapomnianym przeżyciem. Listę gości najlepiej skonsultować z panną młodą. Można pokusić się o zaproszenie niespodziewanego gościa, chociażby przyjaciółki sprzed lat.

Najważniejsze jednak, żeby panna młoda czuła się komfortowo i nie była przestymulowana atrakcjami. Skoki spadochronowe zakończone imprezą do białego rana nie każdemu muszą się podobać. To po stronie najbliższych przyjaciółek stoi dobór atrakcji do preferencji i temperamentu panny młodej.

Jeśli chcemy zrobić coś, czego panna młoda jeszcze nie robiła (np. zawody gokartowe albo lekcja tańca), to warto robić to w kontrolowanych warunkach, z doświadczonym organizatorem i w sprawdzonym miejscu.

Podsumowując:

  • określ wygodny dla panny młodej termin
  • pamiętaj o znalezieniu wolnego czasu na odpoczynek po wieczorze panieńskim (jeśli następnego dnia jest ślub, to ciężko mówić o relaksie)
  • wybierz nieprzekraczalny budżet
  • zaplanuj niesztampowe, ale komfortowe dla panny młodej atrakcje

Pomysły na nietypowy wieczór panieński

Wszystko, co w pierwszej kolejności przychodzi do głowy – odrzucamy. Skoncentrujemy się na tych mniej popularnych, ale równie atrakcyjnych pomysłach na wieczór panieński.

Ścianka wspinaczkowa

Dla mniejszej grupy uczestników dobrym pomysłem może być wybranie się na ściankę wspinaczkową. To z jednej strony ekscytująca, z drugiej bezpieczna forma spędzenia czasu. Ścianka wymaga koncentracji i sprawności fizycznej. Odnajdą się na niej na pewno aktywne osoby, więc nie jest to rozwiązanie dla każdego. Tego typu obiekty w większości przypadków oferują organizację imprez okolicznościowych, z atrakcjami (wspinanie na czas, praca zespołowa itd.). Osoby bez wcześniejszego doświadczenia powinny skorzystać ze wsparcia instruktorów. Sam wypad na ściankę nie jest też zbyt drogi, w zależności od miasta i obiektu, za 2-godzinną imprezę zorganizowaną nie zapłacimy więcej niż 100 zł / osobę. Pamiętacie tylko o zabraniu wygodnej odzieży!

Wyprawa 4×4

Innym ciekawym pomysłem na wieczór panieński może być całodniowa wyprawa samochodami 4×4. Praktycznie w każdym województwie znajdują się firmy organizujące tego typu imprezy. Na liście atrakcji, obok samej przeprawowo-turystycznej jazdy, często są ogniska, konkursy i zadania. Wybierając wyprawę 4×4 warto zwrócić uwagę na opinie na temat danego organizatora i przeliczyć budżet. Wyprawy z reguły są całodniowe i dość kosztowne. 

Lekcja tańca

Wspólna lekcja tańca jest o tyle niezłym rozwiązaniem, że przy okazji przygotuje pannę młodą do wesela. Dodatkowo, wynajmując sobie instruktora na 2-3 h, na pewno będziemy dobrze się bawić. Rumba, flamenco, tango argentyńskie a może hip-hop? Wybór w samych stylach tanecznych jest ogromny. Cena nie powinna być wygórowana, a w odróżnieniu od wyprawy 4×4 czy ścianki, każdy na lekcji tańca powinien się odnaleźć.

Gokarty

Większość dużych miast posiada minimum jeden tor gokartowy. A jeśli jest tor, to jest także możliwość wynajęcia gokartów. Obiekty tego typu oferują gotowe formaty imprez, gdzie po szkoleniu można wziąć udział we wspólnych wyścigach. Trzeba mieć na uwadze dwie sprawy: pierwsza to fakt, że nie każdy lubi rywalizację. Druga, że 30 minut za sterami gokarta może być zaskakująco męczące. Cena waha się w zależności od obiektu, ale na pewno nie będzie niższy niż 150 zł / osobę, a często pojawia się przy tym sporo ukrytych kosztów (np. konieczność zakupu kominiarki). 

Strzelnica

Sposobem na połączenie emocji ścianki wspinaczkowej, z nutką rywalizacji gokartów i spędzeniem czasu na świeżym powietrzu (chociaż nie w przypadku każdego obiektu), jest wieczór panieński na strzelnicy. Profesjonalne obiekty obok szkolenia oferują przeróżne formaty zawodów i atrakcji. Ogromnym plusem strzelnicy jest fakt, że nie wymaga przesadnego przygotowania fizycznego, nie zamęczy uczestników, a wielu może miło zaskoczyć. Ceny uzależnione są od ilości zużytej amunicji.

Wieczór panieński na strzelnicy

A jak już jesteśmy przy temacie strzelnicy, to jeden z atrakcyjniejszych i bardziej nietypowych sposobów na spędzenie wieczoru panieńskiego. Strzelanie z broni palnej zupełnie niesłusznie kojarzy się z agresją, męską zabawą i prostą rozrywką. Rzeczywistość jest zupełnie inna. Wypad na strzelnicę wymaga koncentracji i precyzji. Stąd to idealne rozwiązanie także dla kobiet, które – jak podpowiada doświadczenie – często lepiej radzą sobie o mężczyzn przy pierwszym spotkaniu ze strzelnicą.

Wybierając się na wieczór panieński na strzelnicy, warto pomyśleć o sensownym obiekcie. Strzelnice kryte w miastach mają dużo plusów: najczęściej są wygodnie skomunikowane, posiadają podstawowy zestaw broni palnej oraz można na nich strzelać cały rok. Minusem będą ograniczone możliwości wynikające z wielkości obiektów. Warto dopytać, czy istnieje możliwość strzelania aktywnego, do celów stalowych i na dłuższych osiach strzeleckich. Kolejnym minusem krytej strzelnicy są gazy prochowe, których wdychanie w zamkniętej przestrzeni jest niezdrowe i nieprzyjemne.

Rozwiązaniem powyższych problemów będzie strzelnica otwarta – im większa, tym lepsza. Na otwartej strzelnicy można zorganizować atrakcyjne zawody strzeleckie, sprawdzić różne rodzaje broni i przede wszystkim dobrze się bawić. Co do zasady, na otwartych strzelnicach można używać większej liczby broni w ciekawszych konfiguracjach. Oczywiście wszystko pod czujnym okiem instruktora i w bezpiecznych, kontrolowanych warunkach.

Najważniejsze – dobra zabawa

Bez względu na wybór atrakcji na wieczór panieński, zawsze chodzi o dobrą zabawę. Czynniki, na które należy zwrócić uwagę to budżet, termin i preferencje panny młodej. Dobrze byłoby ją zaskoczyć, ale w sposób, który będzie komfortowy dla wszystkich. Udany wieczór panieński powinien być wspominany przez kolejne lata. A może przerodzi się w nową pasję którejś z uczestniczek?

Jeśli masz pytania dotyczące organizacji wieczoru panieńskiego na strzelnicy, koniecznie zadzwoń lub napisz do nas!

Product added to cart