fbpx

„Strzelectwo dla Każdego” na Zbrojowni Modlin!

Na strzelnicy Zbrojownia Modlin rusza program popularyzacji strzelectwa o nazwie “Strzelectwo dla Każdego”. Projekt jest realizowany w ramach konkursu Ministerstwa Sportu i Turystyki pod nazwą „Wspieranie upowszechniania strzelectwa”. Co ważne – udział w projekcie jest bezpłatny dla uczestników.

Projekt zakłada przeszkolenie 3740 osób niezwiązanych ze strzelectwem z techniki strzelania, obsługi broni oraz budowy i działania broni sportowej oraz używanej w konfliktach zbrojnych XX i XXI wieku.

Dla kogo?

W projekcie mogą wziąć udział osoby wszystkie osoby mające 26 lat, z wyjątkiem osób:

  1. będących członkami stowarzyszeń o charakterze strzeleckim w rozumieniu ustawy o broni i amunicji,
  2. będących członkami stowarzyszeń o charakterze kolekcjonerskim w rozumieniu ustawy o broni i amunicji,
  3. posiadających pozwolenie na broń,
  4. posiadających patent strzelecki lub licencję Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego,
  5. posiadających dopuszczenie do broni na „świadectwo” w rozumieniu ustawy o broni i amunicji,
  6. będących funkcjonariuszami służb mundurowych, którym przydzielona jest broń służbowa,
  7. prowadzących działalność gospodarczą w zakresie prowadzenia zajęć strzeleckich lub prowadzenia strzelnic,
  8. posiadających uprawnienia instruktora lub trenera strzelectwa sportowego,

Kto realizuje program?

Program realizują Kluby Strzelectwa Sportowego zrzeszone w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego. Do realizacji programu “Strzelectwo dla Każdego” zgłosiły się 43 kluby z 13 województw.

Zajęcia odbywają się w 20 osobowych grupach. Aby wziąć udział w zajęciach należy się zarejestrować przez formularz rejestracyjny w zakładce “Zapisy”. Grupy odbywają się od lipca do grudnia. Rejestracja na daną grupę rozpoczyna się 14 dni przed rozpoczęciem zajęć. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Program zajęć

  1. Część teoretyczna: historia strzelectwa, zasady bezpieczeństwa na strzelnicy
  2. Część praktyczna: pierwsza pomoc, budowa i zasady działania broni palnej i amunicji, omówienie konstrukcji używanych w konfliktach zbrojnych XXI wieku  na przykładzie broni typu AK- 47/AKM, M4/M16, Glock); składanie i rozkładanie broni palnej (na przykładzie broni typu AK-47/AKM, M4/M16, Glock); usuwanie zacięć, czyszczenie i konserwacja broni; techniki strzeleckie – postawa, celowanie, strzelanie; wymiana magazynków w broni palnej. Strzelanie odbywa się z pistoletów typu Glock (w kal. 9x19mm),  typu AK- 47/AKM (w kal. 7,62×39), typu M4/M16 (.223 REM) broni sportowej w kal. 5,6mm oraz broni pneumatycznej.

Jak się zarejestrować do projektu Strzelectwo dla Każdego?

W celu zapisania się na zajęcia należy wejść w zakładkę ZAPISY wybrać dogodną grupę i wypełnić formularz rejestracyjny do projektu Strzelectwo dla Każdego. Podczas zapisu konieczne będzie również złożenia oświadczenia o spełnianiu wymogów. Jeśli chcecie odbyć szkolenie na strzelnicy Zbrojownia Modlin – > wybieracie województwo Mazowieckie, następnie miasto -> Nowy Dwór Mazowiecki i zapisujecie się na najbardziej dogodny dla Was termin. Sugerujemy nie odwlekanie decyzji o uczestnictwie do ostatniej chwili, jako że szkolenie prowadzone jest w małych grypach i liczba dostępnych miejsc jest mocno ograniczona.

Potrzebujesz pomocy?

Pisz, dzwoń, jesteśmy do dyspozycji: Zbrojownia Modlin – Strzelnica, Klub Strzelecki oraz Centrum Szkoleniowe

Zadzwoń: +48 788 999 303

E-mail: biuro@zbrojowniamodlin.pl

Adres: ul. Gen. Thommee 1A, 05-101 Nowy Dwór Mazowiecki

Product added to cart