fbpx

Strzelanie na prezent – Warszawa

Strzelanie na prezent? Pomyślmy! Czy strzelanie może być dobrym prezentem? Jeśli tak, to dla kogo? W krótkim materiale poniżej postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania. Bo nie zdradzając wielkiej tajemnicy już teraz możemy wyłożyć, że strzelanie na prezent to świetny i oryginalny pomysł na sprawienie obdarowanej osobie dużej radości.

Dla kogo strzelanie na prezent?

Tutaj potrzeba z pewnością osoby, która lubi aktywnie spędzać czas i nie ma awersji do broni. To warunek numer 1. Tak naprawdę broń palna przeszła bardzo długą drogę i dziś z narzędzia do wyrządzania krzywdy stała się bardzo popularnym narzędziem do uprawiania sportu i szeroko rozumianej rozrywki. Dlatego strzelanie na prezent to bardzo dobry wybór dla tych, którzy chcą spróbować czegoś nowego, ale także dla tych, którzy mieli wcześniej broń w ręku i chcieliby nabrać wprawy w posługiwaniu się nią.

Ostrożnie należy podchodzić do sprawiania strzeleckiego prezentu w przypadku dzieci. Co prawda prawo w Polsce nie reguluje najniższego wielu od którego można używać broni palnej, ale małe dzieci z całą pewnością nie skorzystają z wizyty na strzelnicy. Odnosi się to ich zdolności do koncentracji na zasadach bezpieczeństwa, ale także na fizycznych ograniczeniach małego człowieka.

Strzelanie na prezent nie będzie też dobrym prezentem dla osób bardzo małych i o wyjątkowo niskiej tężyźnie fizycznej. Co ciekawe – ze strzelnicy regularnie korzystają natomiast osoby niepełnosprawne ruchowo, w tym na wózkach inwalidzkich. Tutaj kluczem jest dostępność samego obiektu i ograniczenia architektoniczne na jego terenie o które należy zapytać przed wizytą na strzelnicy.

Z czego strzelać na prezent?

W Polsce podczas wizyty na strzelnicy strzelać możecie praktycznie ze… wszystkiego. W Polsce pod nadzorem instruktora można skorzystać z całej gamy pistoletów, karabinków, w tym karabinków systemu AK, AR15, MSBS Grot ale także strzelb, czy broni historycznej. Tutaj przykładem może być słynna Pepesza.

Każdy z typów broni ma swoją charakterystykę i każdy z nich oznacza inne koszty użytkowania. Zakres korzystania z poszczególnych typów najlepiej jest ustalić z personałem strzelnicy przed samą wizytą.

Możliwość korzystania z różnych typów broni będzie również funkcją tego jakie ograniczenia spotkacie na danej strzelnicy. Wiele bardzo małych krytych strzelnic ma daleko idące ograniczania odnośnie strzelania np. do celów stalowych, albo z broni długiej. Warto wszystko to wziąć pod uwagę zanim strzelecki prezent zostanie zakupiony.

Kiedy strzelać na prezent?

Kiedy obdarować kogoś prezentem w postaci vouchera strzeleckiego? Tutaj odpowiedź jest bardzo prosta, bo brzmi – przez cały rok. Tutaj w uprzywilejowanej sytuacji są strzelnice kryte, bo można z nich korzystać przez okrągły rok, niezależnie od warunków pogodowych. Niemniej strzelnicy odkryte biją strzelnice kryte jeśli chodzi o wybór typów broni, możliwość strzelania dynamicznego, dobór celów, dystans na jakim prowadzone jest strzelanie. Zupełnie osobną sprawą pozostaje fakt, że strzelanie w zimowej scenerii, gdy strzelnica przyprószona jest śniegiem też ma swój urok.

Gdzie strzelać na prezent?

W Polsce działa około 400 strzelnic. Jest zatem z czego wybierać, ale tutaj musicie znaleźć strzelnicę, która dysponuje swoim arsenałem i kadrą, która umożliwi Wam korzystanie z niego. Być może pierwsza wizyta na strzelnicy będzie początkiem przygody i uzyskaniem własnego pozwolenia na broń palną. Jeśli potrzebujecie więcej informacji, chętnie doradzimy:

Strzelnica sportowa Zbrojownia Modlin, miejsce przyjazne strzelcom:
Zbrojownia Modlin, biuro@zbrojowniamodlin.pl, +48 788 999 303

Product added to cart