fbpx

Impreza urodzinowa. Pomysły na urodziny dla dorosłych

Impreza urodzinowa dla dorosłego, bez względu na wiek, nie musi ograniczać się do dużej ilości alkoholu i tańców do rana. Czasami warto zastanowić się nad rozwiązaniem, które na lata zostanie w pamięci.

Organizując imprezę urodzinową dla osoby dorosłej, należy wziąć pod uwagę sporo zmiennych. W pierwszej kolejności: wiek solenizanta. Skoki spadochronowe dla 80-letniej emerytki mogą nie być idealnym rozwiązaniem, tak samo jak wieczorek poetycki dla 20-letniego studenta. Oczywiście, posługujemy się skrótami myślowymi i stereotypami, wszystko zależy od danej osoby. Jedno założymy na samym początku: na bok odkładamy wszystkie imprezy urodzinowe, w których główną rolę odgrywa alkohol.

Za zadanie pozostaje zorganizować imprezę, na której każdy uczestnik będzie dobrze się bawił bez pomocy używek, zapamięta ją na dłużej niż na dwa tygodnie i jeszcze – w miarę możliwość – czegoś się nauczy.

Impreza urodzinowa – pamiętaj o tym

Przed organizacją imprezy należy zrobić sobie szybką checklistę i odpowiedzieć na kilka pytań. Celem jest świetna zabawa przede wszystkim solenizanta, ale nie można zapominać także o zaproszonych gościach. Stąd warto rozpisać listę gości. Częstym rozwiązaniem jest organizacja dwóch imprez: jednej dla rodziny, bardziej oficjalnej w formie np. wspólnego obiadu, drugiej dla najbliższych znajomych.

Kolejną zmienną jest budżet. Jeśli uczestnicy imprezy finansują spotkanie, bez wiedzy solenizanta, to nie można z nim przesadzić. Termin najlepiej ustalić z samym zainteresowanym lub bliską osobą w przypadku przyjęcia niespodzianki.

Impreza urodzinowa – checklista:

  1. Lista gości; dobrym pomysłem jest rozdzielenie imprezy rodzinnej a imprezy ze znajomymi. Jeśli nie chcemy jej rozdzielać, to musimy pomyśleć o atrakcjach dostosowanych dla wszystkich uczestników.
  2. Budżet i termin; termin trzeba ustalić przede wszystkim na podstawie kalendarza jubilata. Budżet powinien być zjadliwy dla każdego z uczestników (czasami więcej nie znaczy lepiej).

Pomysły na urodziny dla dorosłego

Poniżej do znalezienia jest dziesięć pomysłów na urodziny dla dorosłych osób w każdym wieku. Oczywiście bez problemu można by dołożyć kolejne, te niech posłużą za inspirację. Sprawdzą się tak samo u mężczyzn jak i u kobiet.

Quady lub gokarty

W każdym większym mieście można znaleźć tor gokartowy. Wprawdzie jest to mało nowatorski sposób na spędzenie urodzin, ale niezmiennie ciekawy i emocjonujący. Zwłaszcza kiedy organizuje się większą imprezę w formie zawodów (najlepiej długodystansowych, z koniecznością zmiany zawodników w zespole). 30 minut za sterami gokarta to nie mniej niż 150 zł / osobę. Poza dużymi miastami można znaleźć wypożyczalnie quadów. Z quadem poradzi sobie praktycznie każdy, a porządniejsze firmy organizują wycieczki z przewodnikiem. Można się umorusać w błocie i pozwiedzać okolicę. Warto zwrócić uwagę na jakość sprzętu i legalność tras.

Kurs tańca lub gotowania

Kolejny pomysł dużo lepszy niż alkoholizowanie się do rana – kurs tańca. Dla osób nietańczących to świetna okazja, żeby się rozruszać, wyjść ze swojej strefy komfortu i przede wszystkim porządnie pośmiać. Zajęcia z doświadczonym instruktorem będą dobrą rozrywką. W przypadku kursu gotowania nie powinno być inaczej. Szkoły gotowania oferują gotowe pakiety na wieczory kawalerskie, panieńskie czy właśnie urodziny.

Dynamiczne strzelanie

Jak kryte strzelnice w miastach bywają ciasne i głośne, tak duże obiekty odkryte dają ogrom możliwości. Zabranie starszego wujka lub nastoletniej kuzynki jest jak najbardziej wskazane, więc może to być także wyjście rodzinne. Pod czujnym okiem instruktorów impreza urodzinowa na strzelnicy będzie niezapomnianym i ciekawym przeżyciem. Na odkrytych strzelnicach istnieje możliwość organizacji ciekawych konkurencji, sprawdzenia szerokiego wachlarza typów broni palnej w różnych warunkach. 

Wynajem domku w górach (bez internetu i WiFi!) 

W górach albo nad morzem, byleby z dala od ludzi. Żyjemy w czasach, w których dwa dni spędzone ze znajomymi bez dostępu do sieci (gdzie trzeba ze sobą rozmawiać) mogą okazać się niezapomnianym przeżyciem. Zwłaszcza gdy znajdziemy miejsce z dala od cywilizacji, gdzie realnie zostaniemy sami ze sobą. W drodze wyjątku można do tej atrakcji dodać trochę alkoholu domowej roboty i koniecznie gitarę.

Bieg charytatywny

Udział w biegu charytatywnym to świetny pomysł dla osób, które… nie biegają. Można zrobić z tego zabawę, przebrać się w dziwne stroje i wystartować jako zespół. W Polsce praktycznie co weekend organizowane są przeróżne biegi, bez problemu znajdzie się dogodną lokalizację i termin. Wspólny udział w zawodach buduje więź między uczestnikami i sprawi, że będą go wspominać przez lata. Przy okazji rywalizację można streamować w mediach społecznościowych i zbierać datki na wybraną fundację.

Escape room

Tak samo jak z gokartami i quadami, escape roomy to popularne rozrywki w większych miastach. Jeśli część uczestników w escape roomie nie była, koniecznie trzeba tam pójść. Jakość escape room w Polsce jest wysoka, zadania do zrealizowania ciekawe i wymagające, a dla grupy uczestników zaangażowanie się w grę zajmuje z reguły kilka sekund. Dodatkowo escape room nie powinien być drogi.

Całodniowy wypad 4×4

Po drugiej stronie spektrum kosztów może być całodniowy lub weekendowy wypad samochodami 4×4. W każdym województwie znajdują się firmy organizujące takie atrakcje. Przed wyborem organizatora należy sprawdzić jakość sprzętu, legalność tras i opinie użytkowników. Poza tym, wyprawa 4×4 będzie świetnym przeżyciem w naturze, z elementami współpracy. Wyprawa 4×4 to dobra propozycja dla osób w różnym wieku.

Survival

Kurs survivalowy nie tylko będzie atrakcyjny, ale także przydatny. Na kursie dowiemy się np. jak uzdatnić wodę rozgrzanym kamieniem, rozpalić ogień, nawigować czy zbudować prowizoryczne schronienie. Większość kursów trwa dobę, więc będzie sporo czasu na naukę, zabawę i przekraczanie swoich granic. Minusem może być konieczność dojazdu do siedziby organizatorów.

Singletrack na rowerach elektrycznych

Zwłaszcza na południu Polski zlokalizowane są tzw. singletracki, czyli górskie trasy rowerowe. Często przy nich znajdują się wypożyczalnie rowerów elektrycznych. Wypad w góry z grupą na rowerach elektrycznych to gwarancja dobrej zabawy, pod warunkiem, że każdy z uczestników posiada minimum kondycji i będzie gotowy na odrobinę potu. Przed wyjazdem należy dobrać trudność tras do umiejętności grupy.

Salon gier VR

Mając mało czasu na organizacje, można pokusić się o wyjście do salonu gier w wirtualnej rzeczywistości. Obecna technologia okularów VR daje pełną immersję w świat gry, a same gry (zwłaszcza gry wyścigowe oraz „strzelanki”) są emocjonujące i dopracowane. Solenizanta można przenieść na tor wyścigowy, wojenny front czy międzynarodową stację kosmiczną.

Impreza urodzinowa na strzelnicy

Każdy z powyższych pomysłów będzie dobry. Najważniejsze, żeby atrakcje dobrać od uczestników. Dla osób zainteresowanych imprezą urodzinową na strzelnicy garść dodatkowych informacji. Po pierwsze, żeby strzelać z broni palnej nie trzeba mieć pozwolenia. Odpowiednie uprawnienia posiada sam obiekt oraz instruktor. W ramach obiektu może odbywać się strzelanie rekreacyjne, sportowe lub szkoleniowe.

Po drugie, na strzelnicy obowiązuje zasada „bezpieczeństwo przede wszystkim”. Jakikolwiek alkohol lub inne używki przed lub w trakcie eventu są niedozwolone. Instruktor nie będzie tolerował także żadnych odstępstw od zasad bezpieczeństwa i uczestnicy są zobowiązani bezwzględnie wykonywać jego polecenia. Nie ma jednak czego się bać. Dorosłe osoby nie mają większego problemu ze zrozumieniem, że posługiwanie się bronią palną wymaga powagi. Poza tym wymaga także koncentracji, jest trudniejsze, niż się wydaje i bardzo satysfakcjonujące. Osoby, które nigdy wcześniej nie były na strzelnicy będą miło zaskoczone.

Żeby dowiedzieć się więcej na temat imprezy urodzinowej na strzelnicy, wystarczy skorzystać z FORMULARZA KONTAKTOWEGO lub zadzwonić pod numer +48 788 999 303.

Product added to cart